Na Prośnie zostanie zwodowanych 5 rowerów modelu Jumbo. - Jumbo jest atrakcyjnym, czteroosobowym rowerem wodnym zaprojektowanym do użytku w wypożyczalniach sprzętu wodnego. Zastosowano w nim całą gamę przemyślanych rozwiązań technicznych, poprawiających jego wytrzymałość oraz bezpieczeństwo użytkowania – opisuje swój produkt firma Samar, która ma dostarczyć do Kalisza 5 rowerów wodnych. Za ich kupno Miasto zapłaciło 29 987,40 zł.
Producent początkowo miał dostarczyć ten sprzęt do połowy kwietnia br. Wiadomo, że termin dostawy przedłuży się o co najmniej miesiąc. – Rowery zostaną dostarczone do Kalisza między 16 a 28 maja – zapowiada Elżbieta Zmarzła, rzecznik Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Projekt ,,Rowery wodne, czyli nowy sposób na rekreację na Prośnie’’ w 2015 roku był poddany głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na realizację tej inwestycję głosowało 621 kaliszan. W ramach BO pojawiły się dwa identyczne projekty. Zgodnie z wnioskiem, samorząd zakupił 5 rowerów wodnych, 5 pokrowców na rowery oraz 25 kamizelek ratunkowych. Łącznie inwestycja ma kosztować 62,5 tysiąca złotych. Inwestycja została sfinansowana z pieniędzy BO 2015, ale Kalisz ubiega się o wsparcie finansowe na utrzymanie tego sprzętu z Urzędu Marszałkowskiego. Ratusz złożył w UMWW wniosek na dofinansowanie projektu „Rowerem wodnym z nurtem Prosny – nowy sposób aktywnej turystyki na Szlaku Piastowskim w Kaliszu” na kwotę 18 tys. zł. Wstępnie projekt ten pozytywnie zaopiniowała komisja budżetowa, ale ostateczną decyzję o przyznaniu tych środków podejmie Zarząd Województwa.
Każdy z rowerów Jumbo zabierze na „pokład” do 4 osób o łącznej wadze do 450 kg. Pokład jest długi na ponad 4 metry i szeroki na 160 cm. Jeden rower waży 165 kg. Jumbo mają białe spody, a górna część pokładu ma być jednolitego koloru – innego dla każdego roweru.
Producent udziela na sprzęt 2 lata gwarancji, ale zapewnia, że ich żywotność jest o wiele dłuższa. - My produkujemy rowery wodne z przeznaczeniem na wypożyczalnie co oznacza, że przy projektowaniu duży nacisk kładziemy na trwałość produktu oraz „wandaloodporność”. Ponadto rowery są tak skonstruowane, aby ewentualne awarie można było usunąć w najkrótszym możliwym terminie i najniższym kosztem. Rozumiemy, że każdy dzień przestoju oznacza brak wpływów z użytkowania roweru wodnego. Z wieści od naszych klientów wiemy, że rowery pływają bezawaryjnie po 10 lat a i starsze jednostki po kilku zabiegach kosmetycznych potrafią wyglądać jak nowe – mówi portalowi faktykaliskie.pl Wojciech Wrona z częstochowskiej firmy Samar.
MS, fot. firma Samar
Napisz komentarz
Komentarze