Szczyt zbyt wysoki

Drugiej w tym sezonie porażki na własnym boisku doznali w niedzielę piłkarze kaliskiej Prosny. Podopieczni Mateusza Żółtka przegrali 0:3 ze Szczytem Szczytniki.

Przyjezdni już do przerwy prowadzili 2:0. Adama Dwornika pokonali kolejno Marcin Gaweł i Patryk Wojtczak. W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty, ale ich wysiłki spełzły na niczym. Tymczasem rywale czuli się coraz pewniej i na 20. minut przed końcem rywalizacji ustalili rezultat. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paweł Polowczyk. Dodajmy, że ekipę ze Szczytnik prowadzi były napastnik kaliskiej Prosny, Marcin Rubas.

Dla biało-amarantowych to już dziewiąta porażka w tym sezonie A-klasy gr. 1, ale dopiero druga na boisku przy ulicy Łódzkiej. Z dorobkiem 28 punktów kaliski team plasuje się obecnie na siódmej lokacie. Szczyt jest trzeci. Kolejny mecz podopieczni Mateusza Żółtka rozegrają 1 maja w Zbiersku.

***

Prosna Kalisz – Szczyt Szczytniki 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 Marcin Gaweł 28. min, 0:2 Patryk Wojtczak 35. min, 0:3 Paweł Polowczyk 70. min.
Żółte kartki: Sadło (Prosna) oraz Gaweł, Polowczyk, P. Wojtczak (Szczyt). Czerwone kartki: Maciej Sadło (Prosna, 78. min, druga żółta), Patryk Wojtczak (Szczyt, 89. min, druga żółta).
Prosna: Dwornik – Sipka, Kliber, Wojciechowski, Dobroszczyk, Jałowica (80. Rosiak), Balcerzak, Jarczewski, Malinowski (75. Ignaszak), Gieszczyński (69. Sadło), Płotek (63. Żarnecki).
Szczyt: Łajs – Gaweł, M. Leszka, W. Leszka (75. Lesicki), Łodziński, Polowczyk (80. K. Zimny), Samulak, Smolarek (70. A. Zimny), Sowiński, P. Wojtczak, B. Wojtczak.