Sukces w nowym składzie

Młodzi reprezentanci Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club z powodzeniem rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w karate kyokushin. Z Malanowa przywieźli kilka cennych trofeów oraz niezbędne doświadczenie.

W turnieju rangi wojewódzkich mistrzostw uczestniczyło 134 zawodników z całej Wielkopolski. Zmagania rozgrywane były w jednej konkurencji – kumite, czyli w pełnokontaktowych walkach.

Udanie podczas imprezy w Malanowie zaprezentowali się zawodnicy Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Świetnie spisała się zwłaszcza Paulina Staszak, która została mistrzynią Wielkopolski w kategorii dziewcząt do lat 12 w wadze powyżej 45 kg. Srebro wywalczył z kolei Jakub Czajkowski, rywalizujący w kategorii chłopców 13-14 lat w wadze do 49 kg. Na ostatnim stopniu podium stanął natomiast Dominik Markiewicz, który startował w kategorii do 45 kg. Bez zdobyczy medalowej, ale za to z cennym doświadczeniem swoje uczestnictwo w turnieju zakończyli Oliwia Kołuda, Eryk Stempień i Bartosz Nowicki. Cała trójka debiutowała na macie.

– Nasz klub reprezentował nowy skład – informuje Tomasz Jeżyk, prezes i instruktor David Club. – Stara się on dogonić osiągnięcia swoich starszych kolegów z klubu. Wszystkim gratuluję udanego startu – dodaje.

Najbliższym sprawdzianem formy dla kaliskich karateków będzie start w VIII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W międzyczasie w zgrupowaniu kadry weźmie udział Mateusz Madejski.