Na macie z mistrzyniami. Medale kaliskich karateków

Dwa medale zdobyli zawodnicy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai w III Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Karate Kyokushinkai.

Zawody rangi mistrzowskiej odbyły się w hali OSiR w Pniewach i wzięło w nich udział blisko 130 karateków reprezentujących kluby z Nowego Miasta nad Wartą, Włocławka, Grodziska Wlkp., Nowego Tomyśla, Ostródy, Kalisza, Leszna, Iławy, Józefowa, Wrocławia, Piaseczna, Brwinowa i Poznania. Rywalizacja toczyła się w konkurencji kumite, a przyglądały jej się wielokrotne medalistki mistrzostw Polski, Europy, a także świata – Agnieszka Sypień i Agnieszka Winek.

Barw Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai broniło dwóch zawodników. Obaj podopieczni sensei Jakuba Piątowskiego stanęli na podium. Kamil Piątowski zdobył srebro w kategorii juniorów do 75 kg, a Krzysztof Balcerek wywalczył brąz w kategorii juniorów do 70 kg.

Tym samym kaliscy karatecy powtórzyli sukces z kwietniowego występu podczas Otwartych Mistrzostw Czech. W tej imprezie także po srebro sięgnął Kamil Piątowski, a po brąz Krzysztof Balcerek. Ponadto cenne doświadczenie w międzynarodowej stawce zebrał Mateusz Wasilewski.