Podwójna wicemistrzyni z Prosny

Cztery medale zdobyli reprezentanci kaliskiej Prosny podczas Mistrzostw Polski Juniorów w kickboxingu w formułach light contact i pointfighting. Dwa krążki wywalczyła Weronika Walczak.

Do rywalizacji, która odbyła się w Lesznie, zgłoszonych zostało blisko 500 zawodników z 63 klubów. To dość sporo jak na zawody rangi mistrzowskiej w kickboxingu. W niektórych kategoriach do medali aspirowało nawet 20 uczestników. By stanąć na podium trzeba było zatem przejść solidną sportową weryfikację.

W tak licznej obsadzie udanie zaprezentowali się zawodnicy kaliskiej Prosny. Najwięcej powodów do radości miała Weronika Walczak, która została podwójną wicemistrzynią Polski. Podopieczna Tomasza Bezena rywalizowała w light contact i pointfighting juniorek w kategorii do 70 kg. W obu formułach marzeń o złocie pozbawiła ją Olimpia Grela z KS Orient Częstochowa.

Na ostatnim stopniu podium stanęła natomiast Anna Kozanecka. Do finału kategorii do 65 kg juniorek w pointfighting jej kosztem awansowała Aleksandra Kucharczyk (MIX-TEAM Wręczyca Wielka).

Dorobek medalowy Prosny dopełnił Mateusz Swięty, który wywalczył brąz w light contact w kategorii do 69 kg. Uczynił to w niezłym stylu, bo by znaleźć się w strefie medalowej, musiał wyeliminować trzech rywali i temu zadaniu w pełni sprostał. Na twardą przeszkodę natrafił dopiero w półfinale, ulegając na tym etapie późniejszemu mistrzowi Polski Adrianowi Sulewskiemu (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański).

Blisko podium w light contact znaleźli się natomiast Krystian Cieślik (kat. do 74 kg) i Marcin Wajgelt (kat. +94 kg).

W zawodach w Lesznie z powodzeniem rywalizowali też przedstawiciele KS Ziętek Team. O ich wyczynach przeczytacie TUTAJ.