Ala popłynie w Rio! Setny medal kaliszanki

Kaliszanka Alicja Tchórz pojedzie na swoje drugie igrzyska. W piątek była zawodniczka UKS Delfin Kalisz została mistrzynią Polski w pływaniu na dystansie 200 m stylem grzbietowym, wypełniając przy okazji minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

23-latka z Kalisza, która od 2011 roku trenuje w Juvenii Wrocław, znakomicie rozpoczęła starty w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Już pierwszego dnia imprezy odbywającej się w Szczecinie stanęła na najwyższym stopniu podium. Tej sztuki dokonała w rywalizacji na dystansie 200 m stylem grzbietowym, na którym króluje w kraju od wielu lat. Złoto krajowego czempionatu wywalczone na pływalni Floating Arena jest jej setnym medalem w imprezie rangi mistrzostw Polski. Co więcej, czas, jaki uzyskała – 2:10.40 – jest lepszy od minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro równo o dwie dziesiąte sekundy. To oznacza, że pływaczkę, która pierwsze sukcesy odnosiła w barwach UKS Delfin Kalisz pod okiem trenera Macieja Siemianowskiego, czeka wkrótce podróż do Brazylii, gdzie będzie rywalizowała o olimpijskie laury.

Dla Alicji Tchórz będą to drugie igrzyska. Przed czterema laty w Londynie dwukrotnie plasowała się w trzeciej dziesiątce. Tym razem spróbuje poprawić te lokaty.

Przypomnijmy, że olimpijską kwalifikację wywalczyli także kajakarka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz oraz wychowanek kaliskiego klubu Piotr Juszczak, który w Rio popłynie w ósemce wioślarzy.