Medalowy Start. Patryk klasą sam dla siebie

Aż 27 medali wywalczyli reprezentanci Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” Kalisz podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu osób niepełnosprawnych. Najlepszym uczestnikiem zawodów okazał się Patryk Biskup.

Na 25-metrowej pływalni w Tychach rywalizowało 115 zawodników z 21 klubów. W tym gronie nie zabrakło podopiecznych Żanety Balcerzak i Macieja Siemianowskiego z Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start”. Kaliszanie spisali się znakomicie, przywożąc z czempionatu 15 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe medale.

Klasą sam dla siebie był Patryk Biskup. Czołowy reprezentant Polski w ostatnim swoim starcie w gronie juniorów potwierdził bardzo wysoką formę, zajmując w klasyfikacji generalnej mistrzostw pierwsze miejsce. – Patryk wygrał we wszystkich konkurencjach, w których startował – cieszy się trener Siemianowski. Świetnie spisała się także Dorota Zadka, która w klasyfikacji generalnej dziewcząt uplasowała się na drugiej lokacie. O dorobek kaliskiego Startu zadbali również Szymon Łachowski, który zwyciężył w grupie startowej S6 oraz Alicja Piec i Kinga Wychorska, odpowiednio druga i trzecia w grupie S9. W klasyfikacji medalowej kaliszanie zajęli wysokie siódme miejsce.

– Przygotowanie do sportowej rywalizacji oraz udział w zawodach możliwy był dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta Kalisza, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Wraz z prezes Startu, Beatą Sysiak zapraszamy dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności do wzięcia udziału w zajęciach sekcji pływackiej. Treningi odbywają się na pływalni OSRiR w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej – informuje Maciej Siemianowski.