Kasia w mistrzowskiej formie. Pięć medali na Słowacji

Pięciokrotnie na podium międzynarodowych regat w słowackich Pieszczanach stawała Katarzyna Kołodziejczyk. Dla kajakarki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego to miły prognostyk przed docelowymi tego lata imprezami – mistrzostwami Europy i mistrzostwami świata.

Regaty rozegrane zostały od 27 do 29 maja. Każdego dnia rywalizacja toczyła się na innym dystansie. W piątek na 1000 metrów, w sobotę na 500, a w niedzielę na 200 m. Juniorska reprezentacja Polski udała się na Słowację prosto ze zgrupowania w Wałczu i potwierdziła, że przygotowania do najważniejszych startów zmierzają w dobrą stronę. W Pieszczanach biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową, sięgając w sumie aż po 45 krążków – 19 złotych, 16 srebrnych i 10 brązowych. Na ten bogaty dorobek złożyły się także sukcesy kaliszanki Katarzyny Kołodziejczyk.

Już pierwszego dnia imprezy zawodniczka KTW stanęła na najwyższym stopniu podium, deklasując rywalki w K-1 1000 metrów. W sobotę Kasię czekał znacznie większy wysiłek, bowiem popłynęła ona na dystansie 500 metrów aż w trzech konkurencjach. W jedynce znów sięgnęła po złoto, podobnie zresztą jak w dwójce, w której towarzyszyła jej Helena Wiśniewska z bydgoskiej Zawiszy. Po krótkim odpoczynku sięgnęła jeszcze po brąz w czwórce, którą oprócz niej i Wiśniewskiej tworzyły Joanna Heneczkowska (Posnania Poznań) i Natalia Gawlik (AZS AWF Poznań). Na zakończenie zmagań, w niedzielę, kaliszanka wywalczyła kolejny medal. Tym razem srebrny w K-2 200 metrów, wspólnie ze wspomnianą Heleną Wiśniewską. W jedynce na tym sprinterskim dystansie kajakarka z miasta nad Prosną była piąta. W sumie w Pieszczanach startowała w sześciu konkurencjach, zajmując pozycje medalowe w pięciu z nich.

Dodajmy, że w indywidualnym rankingu medalowym Katarzyna Kołodziejczyk zajęła 11. miejsce. Rywalizując z przeciwniczkami z 22 państw – 18 europejskich oraz Kanady, Kazachstanu, Nowej Zelandii i Izraela – potwierdziła, że podczas lipcowych mistrzostw Europy i mistrzostw świata będzie liczyła się w walce o podium.