Złota niedziela Marty!

Dwa złote medale – to dorobek Marty Walczykiewicz z niedzielnych startów w trzeciej serii Pucharu Świata w sprincie kajakowym. Kaliszanka stanęła na najwyższym stopniu podium w czwórkach – na 200 i 500 metrów. W portugalskim Montemor-o-Velho sięgnęła w sumie po cztery krążki – trzy złote i jeden srebrny!

W rywalizacji na dystansie 500 metrów Polki, płynące w składzie Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska-Kierkla, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, od początku narzuciły tempo, któremu nie były w stanie sprostać pozostałe ekipy. Ich wygrana ani na moment nie była zagrożona. Linię mety minęły z przewagą całej długości kajaka nad drugimi Niemkami i trzecimi Węgierkami. Rywalki zostały zatem zdeklasowane!

W sesji popołudniowej, w nieco innym zestawieniu, biało-czerwona czwórka wystartowała na iście sprinterskim dystansie 200 metrów. Marta Walczykiewicz, Karolina Naja, Ewelina Wojnarowska i Beata Mikołajczyk ponownie potwierdziły, że przygotowania do igrzysk w Rio zmierzają we właściwym kierunku, bo znów nie miały sobie równych. Mimo że przewaga nie była tak wyraźna jak w przypadku zmagań na 500 metrów, to i tak podopieczne Tomasza Kryka zwyciężyły w sposób zdecydowany.

W ten weekend zawodniczka KTW Kalisz zdobyła w sumie cztery medale Pucharu Świata – trzy złote i jeden srebrny. O jej udanych sobotnich startach możecie przeczytać TUTAJ.