Michalak z awansem i powołaniem do kadry

Miłosz Michalak, jako jedyny pięściarz z Kalisza, wywalczył prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie. Awans zapewniło mu zdobycie tytułu mistrza Wielkopolski.

O awans do imprezy mającej rangę krajowego czempionatu ubiegało się czterech zawodników Kaliskiego Klubu Sportowego. Turniej odbył się w Poznaniu i miło będzie go wspominał Miłosz Michalak. Podopieczny Dariusza Kisiela i Jerzego Aleksandrzaka okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 54 kg i sięgnął po tytuł mistrza Wielkopolski. W ten sposób jako jedyny pięściarz z Kalisza wywalczył prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli najważniejszej imprezie dla kadetów.

W jego ślady mogli podążyć trzej pozostali zawodnicy KKS-u, którzy ostatecznie sięgnęli po brązowe medale. Mowa o Klaudiuszu Marchwackim (kat. 52 kg), Bolesławie Kamińskim (kat. 57 kg) i Krzysztofie Białku (kat. 60 kg). – W klasyfikacji klubowej nasza ekipa zajęła trzecie miejsce w Wielkopolsce – cieszy się trener Kisiel.

Postawa Miłosza Michalaka podczas poznańskich zawodów została doceniona przez sztab szkoleniowy kadry województwa wielkopolskiego kadetów, bo kaliszanin otrzymał powołanie na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 9-14 czerwca w Poznaniu.