Obiecujący debiut w Wimbledonie

Piotr Matuszewski zakończył swoją przygodę z juniorskim Wimbledonem. W swoim debiucie w tym najsłynniejszym wielkoszlemowym turnieju kaliszanin rywalizował zarówno w singlu, jak i deblu.

W grze pojedynczej, o czym już informowaliśmy, zawodnik sekcji tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego dotarł aż do 1/8 finału. W tej fazie trafił na bardzo mocnego Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime, finalistę tegorocznego Roland Garros juniorów, a w Anglii rozstawionego z numerem 3. O jego bogatych umiejętnościach przekonał się już w pierwszym secie, przegranym gładko 0:6. Mimo to z faworyzowanym przeciwnikiem potrafił nawiązać walkę. To sprawiło, że wynik drugiego seta niemal do ostatniej piłki był kwestią otwartą. 18-latkowi z Kalisza nie udało się jednak wykorzystać trzech okazji, aby doprowadzić do tie-breaka i ostatecznie przegrał 5:7, kończąc swój udział w singlu. Podkreślmy jednak, że w drodze do najlepszej „szesnastki” Matuszewski zanotował dwa zwycięstwa z wymagającymi rywalami.

W juniorskim Wimbledonie kaliszanin rywalizował ponadto w deblu, w duecie z Kacprem Żukiem. Ta przygoda trwała jednak dość krótko, bo zakończyła się na pierwszej rundzie. Lepsi od kalisko-warszawskiego teamu okazali się Słowak Lukas Klein i Japończyk Yosuke Watanuki (4:6, 5:7).

Kolejne zmagania z udziałem kaliskiego tenisisty już w najbliższy weekend. Tym razem na kortach ziemnych w Poznaniu, gdzie odbywać się turniej z cyklu ATP Challenger Tour. Matuszewski otrzymał „dziką kartę” do startu w eliminacjach i z pewnością zrobi wszystko, by ją wykorzystać i zapunktować do światowego rankingu seniorów.