Ruszyli w Pogoń FOTO

Obiecująco na tle superligowej Pogoni Szczecin zaprezentowali się w sobotę szczypiorniści MKS-u Kalisz. Wprawdzie przegrali 24:26, ale w drugiej połowie byli zdecydowanie lepsi od rywala i omal nie wyrównali stanu meczu. W niedzielę o siódme miejsce w III Szczypiorno Cup zagrają z Ostrovią.

Kaliszanie zaczęli od błędów, przez co już po kwadransie tracili do szczecinian sześć bramek (4:10). Za odrabianie strat zabrali się w drugiej połowie i czynili to w imponującym stylu. W szczególności w ostatnich pięciu minutach, gdy na boisku nie było już w szeregach rywali doświadczonego Mateusza Zaremby (w wyniku gradacji kar obejrzał czerwoną kartkę). Gospodarze wygrali ten fragment 5-1, jednak dystans, jaki wcześniej dzielił oba teamy, okazał się zbyt duży, by mogło dojść do odwrócenia losów rywalizacji. Niemniej dobre wrażenie pozostało, a wisienką na torcie była ostatnia akcja, którą po szybkiej wymianie podań i wrzutce Kamila Adamskiego pewnie sfinalizował Michał Bałwas.

– Była szansa, żeby pokusić się o niespodziankę, ale i tak osiągnęliśmy dobry wynik. W pierwszej połowie straciliśmy 17 bramek, w drugiej tylko dziewięć. Widać więc progres w obronie. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że nie możemy stracić więcej goli niż z Wisłą i to nam się udało – podsumował nam Łukasz Kobusiński, wybrany po meczu najlepszym graczem w kaliskim zespole.

W niedzielę zapadną ostateczne rozstrzygnięcia trzeciej edycji Szczypiorno Cup. Uczestnicy turnieju zagrają bowiem w meczach o poszczególne lokaty. MKS zmierzy się w derbowym pojedynku z Ostrovią (godz. 11:00). Jego stawką będzie siódme miejsce. W wielkim finale (godz. 15:30) Orlen Wisła Płock stanie naprzeciw niemieckiego ASV Hamm Westfalen. Uroczyste zakończenie trzydniowej imprezy zaplanowano na godz. 17:45.

***

Wyniki sobotnich meczów

KPR Ostrovia - Chrobry Głogów 27:33 (10:18)
Pogoń Szczecin - MKS Kalisz 26:24 (17:10)
MKS: Marciniak, Jarosz, Adamczyk – Galewski 6, Bałwas 5, Adamski 4, Drej 4, Bożek 2, Misiejuk 2, Czerwiński 1, Sieg 1, Kobusiński, Książek.
ASV Hamm Westfalen - Azoty Puławy 31:26 (15:16)
Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 25:36 (11:15)

Plan niedzielnych meczów

o 7. miejsce
godz. 11:00 KPR Ostrovia - MKS Kalisz

o 5. miejsce
Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin - odwołany (Pogoń wycofała się z turnieju z uwagi na kontuzje zawodników)