Młodziczki z pucharem

Sześć zespołów rywalizowało w Turnieju Młodziczek o Puchar Prezesa UKS 17 Kalisz. Bezkonkurencyjne okazały się gospodynie zmagań, które zanotowały komplet zwycięstw.

Organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „17” w Kaliszu turniej był ważnym przetarciem przed zmaganiami w wojewódzkiej lidze młodziczek. Jego uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. W pierwszej z nich znalazły się kaliszanki. Dzięki triumfom nad UKS-em Piątka Turek (2:0) i Wrzosem Międzyborów (2:1) awansowały one do fazy pucharowej towarzyskich zawodów. Tam poszły za ciosem i zwyciężyły cały turniej. W półfinale pokonały 2:0 Energetyka Poznań, a w finale, również bez straty seta, ograły Siatkarza Koło. – Finał to historia z happy-endem. Pierwszy set był pełen walki i zakończył się naszą wygraną 25:23, ale drugi to już fantastyczny popis moich podopiecznych w elemencie zagrywki i w efekcie wygrana do 13. Zwycięstwo w tym turnieju kończy etap przygotowań do ligi młodziczek. Wszystkim zespołom gratuluję udanego występu – podsumował Jakub Stankiewicz, trener UKS 17 i zarazem organizator zmagań.