Passa przerwana. Nieudana wyprawa na Kaszuby WIDEO

Bez punktów z wyprawy na Kaszuby wrócili piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz. W sobotę ulegli oni GKS-owi Przodkowo 1:3, notując pierwszą od ponad miesiąca porażkę.
Kliknij aby odtworzyć

18 września podopieczni Piotra Morawskiego i Marcina Rubasa przegrali na wyjeździe z rezerwami szczecińskiej Pogoni i od tamtej pory aż do minionej soboty nie zaznali goryczy porażki. W tym czasie w pięciu meczach zdobyli trzynaście punktów, czyli ponad połowę całego dotychczasowego dorobku. Każda passa ma jednak swój koniec, a ten dotyczący KKS-u nastąpił na boisku w Przodkowie. Tamtejszy GKS, wicemistrz trzeciej ligi pomorsko-zachodniopomorskiej, okazał się skuteczniejszy, wykorzystał atut własnego boiska i zwyciężył 3:1.

Sobotni mecz mógł mieć zdecydowanie inny przebieg, gdyby to kaliszanie otworzyli rezultat. W czwartej minucie doskonałą ku temu okazję miał Marcin Tomaszewski, jednak zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem GKS-u. Skrzydłowy KKS-u częściowo zrehabilitował się za to niepowodzenie w 28. minucie, asystując przy bramce zdobytej głową przez Rafała Jankowskiego. Było to jednak trafienie na 1:1, bo od 15. minuty gospodarze prowadzili po szybkiej kontrze zakończonej celnym strzałem Łukasza Stasiaka. Lider klasyfikacji strzelców trzeciej ligi raz jeszcze napsuł krwi kaliskiej defensywie. Kilka minut po przerwie ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, uderzając z bliska w długi róg. KKS dążył do odrobienia straty, ale w 78. minucie nadział się na kontrę, którą sfinalizował Mateusz Frankowski, znajdując lukę pomiędzy słupkiem a interweniującym Jędrzejem Dorynkiem.

Porażka „trójkolorowych” kosztowała ich spadek na siódme miejsce. W górnej połówce trzecioligowej tabeli jest jednak bardzo ciasno. Kaliszanie tracą do lidera – Bałtyku Gdynia – zaledwie cztery oczka, a do wicelidera z Koszalina – tylko dwa punkty.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

GKS Przodkowo – KKS Kalisz 3:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Łukasz Stasiak 15. min, 1:1 Rafał Jankowski 28. min, 2:1 Łukasz Stasiak 49. min, 3:1 Mateusz Frankowski 78. min.
Żółte kartki: Kwaśnik, Domjan, Demianchuk (GKS) oraz Gawlik (KKS). Sędziowali: Marek Marcinkowski oraz Łukasz Pawłowski i Piotr Pagieła (Pomorski ZPN). Widzów: 50.
GKS: Kotłowski – Barzowski, Borski (85. Karniluk), Czoska (75. Łuczak), Demianchuk (80. Domjan), Robakowski, Gawron, Kostuch, Kwaśnik (65. Frankowski), Łapigrowski, Stasiak.
KKS: Dorynek – Domagalski, Czech, Gawlik, Grabowski – Tomaszewski (74. Balcerzak), Kostow, Lis, Stojczew, Chojnacki (62. Ciesielski) – Jankowski (74. Balogun).