Set w Rząśni. Siatkarze nie sprostali nowemu liderowi

W minorowych nastrojach kończą ten rok siatkarze MKS Calisia, bo w ostatnim przed przerwą świąteczną meczu doznali czwartej z rzędu porażki. W sobotę nie sprostali niepokonanym w tym sezonie Czarnym Wirex Rząśnia, urywając rywalowi jednego seta.

Podopieczni Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza jechali do Rząśni z zamiarem nawiązania walki z jedynym niepokonanym w stawce zespołem. Połowicznie swój cel osiągnęli, bo na trudnym terenie wygrali jedną z partii (25:23), wyrównując stan meczu na 1:1. Na więcej faworyzowany przeciwnik nie pozwolił. Pozostałe odsłony toczyły się pod dyktando miejscowych, którzy wygrali 3:1 i zostali nowym liderem rozgrywek. Drugiej w sezonie porażki doznała bowiem znajdująca się do tej pory na szczycie Lechia Tomaszów Mazowiecki, która niespodziewanie uległa u siebie LKPS-owi Borowno 2:3. MKS kończy rok na dziewiątym miejscu. Zmagania ligowe wznowi 7 stycznia meczem z Mickiewiczem Kluczbork.

Michał Sobczak, fot. Czarni Wirex Rząśnia

***

LKS Czarni Wirex Rząśnia – MKS Calisia Kalisz 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:16)
MKS:
Porada, Pytlarz, Piechociński, Lipa, Ozdowski, Troczyński oraz Kopytnik (l), Zych, Telega, Świątnicki, Janiak, Cichocki.

Pozostałe wyniki 14. kolejki II ligi gr. 3 siatkarzy
SPS Dragon Dobre – UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – LKPS Borowno 2:3 (22:25, 25:15, 27:29, 25:21, 12:15)
AZS Uniwersytet Łódzki – ULKS MOSiR Sieradz 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:20)