Kadetki o krok od finału

Tylko jednej wygranej brakuje siatkarkom VII LO SMS Amber Kalisz, aby awansować do turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski kadetek. W pierwszym półfinale podopieczne Olgi Owczynnikowej pokonały drużynę UKS Hetman Sobieski Poznań 3:1.

Mecz odbył się w niedzielę w hali ZS nr 9 i zaczął się po myśli przyjezdnych, które pierwszego seta wygrały do 21. W trzech kolejnych górą były już jednak miejscowe zawodniczki, które tym samym przybliżyły się do awansu.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę w Poznaniu. Jeśli kaliszanki wygrają, wówczas zagwarantują sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 18-19 lutego. W przypadku zwycięstwa poznanianek, o przejściu dalej zadecyduje trzeci mecz na parkiecie w Kaliszu.

O dziewiąte miejsce w Wielkopolsce rywalizować będą natomiast kadetki MUKS Akademii Siatkówki Kalisz, którym niewiele zabrakło do tego, aby awansować do półfinału. W turnieju barażowym zajęły trzecie miejsce, przegrywając ze wspomnianym Hetmanem 1:3 oraz PTPS-em Piła 0:3. W tym ostatnim spotkaniu dwa sety kończyły się grą na przewagi. Awans z barażu uzyskały dwie najlepsze ekipy. Aby być sklasyfikowanym na dziewiątej lokacie kaliszanki muszą teraz ograć w dwumeczu UKS Czwórkę Piła (19 i 26 lutego).

Dodajmy, że w najbliższy weekend o finały wojewódzkich mistrzostw powalczą nie tylko kadetki VII LO SMS Amber, ale też juniorki i juniorzy kaliskiego klubu.

(mso)

***

VII LO SMS Amber Kalisz – UKS Hetman Sobieski Poznań 3:1 (21:25, 25:22, 25:14, 26:24)