Rekordy i medale pływaków na otwarcie roku ZDJĘCIA

W pierwszym w tym roku starcie pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego nie tylko bili rekordy, ale też stawali na podium. Na poznańskiej Malcie wywalczyli pięć krążków.

W Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Warty Poznań, które odbyły się 21 stycznia na pływalni Term Maltańskich, rywalizowało ponad 700 zawodników z 37 klubów. Dla ponad 40-osobowej grupy pływaków KKS-u były to pierwsze zmagania w tym roku kalendarzowym. Wypadły pomyślnie, bo kaliszanie często ustanawiali nowe „życiówki”, a troje z nich meldowało się na podium. – Był to jednocześnie sprawdzian dla naszych pływaków, by ocenić efekty ich pracy z ubiegłego roku, jak i początku nowego – podkreśla Izabela Piszczorowicz z sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego.

Podopieczni Dominika Grudzińskiego i Bartłomieja Strońskiego wywalczyli w sumie pięć medali. Po dwa zdobyli Michał Mikołajczyk i Wiktoria Michalak. Pierwszy z wymienionych wygrał rywalizację na 200 m stylem dowolnym i był drugi na dystansie 50 m. Wiktoria była natomiast najlepsza na 100 m stylem klasycznym, a ponadto zajęła trzecie miejsce na 100 m stylem motylkowym. Brąz do dorobku kaliszan dorzucił jeszcze Mikołaj Biedka, który z powodzeniem startował na 100 m żabką.

– Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy z najmłodszych grup, którzy w tak licznie obsadzonych zawodach ustanawiali rekordy życiowe. Szczególne słowa uznania należą się Gabrysi Golanowskiej, Kasi Krupier, Amelii Chojnackiej, Łucji Gomułce oraz Amelii Świątek i Martynie Machowczyk. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom dobrych wyników, rekordów, medali oraz wysokiego 10. miejsca w klasyfikacji ogólnej – dodaje Izabela Piszczorowicz.

W nadchodzące ferie zimowe kaliszanie wejdą w okres ciężkich treningów, podczas których szlifować będą formę na rocznikowe mistrzostwa Polski. Czynić to będą m.in. podczas zgrupowania na 50-metrowym basenie.