Deklasacja na otwarcie ZDJĘCIA

Od pewnego zwycięstwa siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz rozpoczęły rywalizację w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek, który odbywa się w Arenie. Kaliszanki pokonały w trzech setach UKS Ares Nowa Sól i praktycznie zapewniły sobie prawo gry o czołowe lokaty.

W trzyzespołowej grupie, z której do dalszego etapu turnieju wychodzą dwie drużyny, każda wygrana jest na wagę złota. Dlatego czwartkowy triumf, bez straty seta, jest dla kaliszanek niezwykle cenny. Podopieczne Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej były zdecydowanie lepsze od młodych siatkarek z Nowej Soli. Pierwsze dwa sety wygrały do 14, a w trzecim postawiły kropkę nad „i”, zwyciężając 25:19. MVP meczu została Aleksandra Makowska, która była pewnym punktem mistrzyń Wielkopolski, nie tylko na przyjęciu, ale też w ataku, z którego zdobyła 12 punktów.

W drugim czwartkowym meczu faworytki turnieju, jak i całych rozgrywek, czyli siatkarki Atomu Trefla Malbork, również w trzech szybkich setach rozprawiły się z UKS Libero Wałcz. W piątek rozegrane zostaną cztery mecze, kończące fazę grupową. Batalia o poszczególne lokaty, a w szczególności o dwie czołowe premiowane awansem do półfinału, toczyć się będzie w sobotę i niedzielę.