Pięciosetowy dreszczowiec. Juniorki w czwórce ZDJĘCIA

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej wkracza w decydującą fazę. Za nami rywalizacja w podgrupach. W swoim drugim meczu siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz stoczyły zacięty bój z SAPS Rumia.

Podopieczne Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej znakomicie rozpoczęły piątkowe spotkanie. Pierwszego seta w imponującym stylu wygrały do 13. Potem mecz się wyrównał i ostatecznie o jego losach zadecydował tie-break. W nim siatkarki z Rumii, które w ostatnich dwóch sezonach sięgały po tytuł mistrzyń Polski w kategorii młodziczek, odskoczyły już na 12:7, pewnie zmierzając po zwycięstwo. Kaliszanki walczyły jednak do końca, więc emocji nie zabrakło. Dzięki ambitnej postawie skróciły dystans do przeciwniczek do zaledwie jednego oczka (13:12, 14:13). Odrobić całej straty niestety nie zdołały. W ostatniej akcji miały wprawdzie piłkę w górze na doprowadzenie do remisu, ale ostatecznie punkt zdobyły rywalki i to one cieszyły się z triumfu. Do najlepszej czwórki turnieju awansowały obie ekipy. W nieco lepszej sytuacji będzie jednak drużyna SAPS-u Rumia, bo do końcowej klasyfikacji zaliczony zostanie wynik piątkowego starcia. Niemniej siatkarki Ambera również mają szansę na awans i na pewno zrobią wszystko, by ją wykorzystać.

W piątek rozegrano w sumie cztery mecze, które zakończyły pierwszy etap turnieju, czyli rywalizację w podgrupach. Niesamowity finisz miał mecz UKS ZSMS Poznań z UKS Libero Wałcz. Poznanianki prowadziły już w setach 2:0, a w trzecim miały aż trzy meczbole. Mimo to nie wygrały tego spotkania.

W weekend o dwa premiowane awansem do półfinału mistrzostw Polski miejsca powalczą cztery zespoły. W tym gronie, oprócz drużyn z Kalisza i Rumii, znalazły się też ekipy Atomu Trefla Malbork i Libero Wałcz. Z tą pierwszą kaliszanki zagrają w sobotę, z drugą zaś w niedzielę. Obie potyczki rozpoczną się o godzinie 10:00.

***

Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej

wyniki piątkowych meczów

UKS ZSMS Poznań - UKS Libero Wałcz 2:3 (25:21, 25:22, 24:26, 20:25, 12:15)
MVP - Aleksandra Marcinkiewicz (UKS Libero Wałcz)

SAPS Rumia - UKS Ares Nowa Sól 3:0 (25:18, 25:13, 25:22)
MVP - Weronika Konefke (SAPS Rumia)

Atom Trefl Malbork - UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:11, 25:12, 25:22)
MVP - Aleksandra Żurawska (Atom Trefl)

VII LO SMS Amber Kalisz - SAPS Rumia 2:3 (25:13, 16:25, 23:25, 25:23, 13:15)

sobota
godz. 10.00 UKS ZSMS Poznań - UKS Ares Nowa Sól (mecz o 5. miejsce) – sala ZS nr 9