Urwały seta wicemistrzyniom Polski. Na awans to jednak za mało ZDJĘCIA

VII LO SMS Amber Kalisz jest jedyną drużyną, która urwała seta faworyzowanej ekipie z Malborka podczas ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej. To nie lada wyczyn, ale niewystarczający, by awansować do półfinału. W niedzielę podopieczne Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej zagrają o trzecie miejsce.

Do czołowej czwórki turnieju kaliszanki „zabrały” ze sobą porażkę 2:3 z SAPS Rumia, a to oznaczało, że w kolejnych dwóch grach nie mogły sobie pozwolić na przegraną. Zdawały sobie jednak sprawę, że czeka je misja niemal niemożliwa, bo w sobotę mierzyły się z Atomem Treflem Malbork, aktualnym wicemistrzem Polski juniorek i faworytem do medalu także i w tym roku. Mimo to „Amberki” podjęły rękawice. Wprawdzie przegrały pierwszego seta, ale minimalną różnicą, 23:25. Z mocnymi rywalkami nawiązały więc walkę, a to dodało im pewności siebie. W drugiej odsłonie obroniły się przed setbolem, a następnie zwyciężyły po pasjonującej końcówce 30:28. Pierwszy stracony set w turnieju najwyraźniej podrażnił ambicje siatkarek z Malborka, które w kolejnych dwóch partiach były zdecydowanie górą.

Porażka z młodzieżowym zapleczem Atomu Trefla Sopot odebrała kaliskiej drużynie jakiekolwiek szanse na zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc, a tym samym na awans do półfinału. Cień nadziei mogło jeszcze dać drugie sobotnie spotkanie, w którym Libero Wałcz zagrał z SAPS Rumia. Warunkiem była wygrana tej pierwszej ekipy. Po pięciosetowym pojedynku lepsze jednak okazały się siatkarki z Rumii i to one, wraz z drużyną z Malborka, są pewne awansu do najlepszej „szesnastki” w kraju.

W niedzielę zakończenie turnieju. O godzinie 12:00 rywalem kaliskiego zespołu będzie Libero Wałcz. Stawką tego meczu jest trzecia lokata w zmaganiach, które od czwartku rozgrywane są w Arenie. Wcześniej, bo o 10:00, o pierwsze miejsce powalczą drużyny z Malborka i Rumii. Dodajmy, że piątą pozycję w „kaliskim” ćwierćfinale zajęły zawodniczki UKS ZSMS Poznań, które w starciu o to właśnie miejsce ograły w trzech setach UKS Ares Nowa Sól.