Ósmy tytuł po 10 latach przerwy. Mariusz Ziętek znów mistrzem Polski

Cztery medale wywalczyli zawodnicy KS Ziętek Team Kalisz w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule full contact. Na najwyższym stopniu stanął m.in. Mariusz Ziętek, który wrócił na mistrzowski szczyt po 10 latach przerwy.

Wielokrotny medalista krajowego czempionatu i zawodowy mistrz świata w kickboxingu zaskoczył kibiców już w zeszłym roku, gdy niespodziewanie wystartował w mistrzostwach Polski seniorów w boksie. W tym roku ponownie wziął udział w pięściarskiej imprezie, jednak to kickboxing jest dyscypliną, w której czuje się jak ryba w wodzie. 38-latek postanowił więc sprawdzić się na tle czołowych specjalistów w kraju w formule full contact. I udowodnił, że mimo upływu lat w swoim fachu nie ma sobie równych. Rywalizując w wadze do 67 kg pokonał czterech rywali, każdego po jednogłośnej decyzji arbitrów, sięgając w ten sposób po kolejny w bogatym dorobku złoty medal mistrzostw Polski. To jego ósmy tytuł wywalczony po 10 latach przerwy.

W Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rozegrano zmagania w full contact, rywalizowało też ośmioro jego podopiecznych. Złoto w kategorii do 48 kg juniorek starszych zawiesiła na swojej szyi Ada Grudnicka. Wicemistrzem kraju został z kolei Robert Niedźwiedzki, który w walce finałowej (kat. do 57 kg seniorów) uległ Łukaszowi Wydro (SMOK Toruń) i nie obronił tytułu wywalczonego przed rokiem. Po brązowy medal w kategorii do 52 kg juniorek młodszych sięgnęła natomiast Gabriela Bartczak. Ekipę Ziętek Team reprezentowali ponadto Dominik Król (71 kg seniorów), Mateusz Biernat (75 kg juniorów starszych), Bartłomiej Kłysik (63,5 kg juniorów starszych), Filip Toboła (60 kg juniorów starszych) i Norbert Kusz (71 kg juniorów młodszych).