Siatkarki UKS 17 czwarte w Wielkopolsce

W finale mistrzostw Wielkopolski młodziczek rywalizowały siatkarki UKS 17 Kalisz. Podopieczne Jakuba Stankiewicza sklasyfikowane zostały na czwartym miejscu.

W zmaganiach, które odbyły się w dniach 25-26 marca w Jarocinie, uczestniczyło sześć drużyn, wyłonionych drogą długich i trudnych etapów eliminacyjnych. Przez to gęste sito wzorowo przeszły siatkarki UKS 17, które były jedynymi przedstawicielkami naszego miasta w wojewódzkim finale.

W swojej podgrupie kaliszanki przegrały po wyrównanym boju z Hetmanem Sobieski Poznań 1:2, ale ponadto pokonały miejscowego Siatkarza 2:1 i w ten sposób weszły do "final four" turnieju. Tę fazę zaczęły od porażki z późniejszymi mistrzyniami Wielkopolski, siatkarkami Energetyka Poznań 0:2, co oznaczało, że pozostała im potyczka o brązowe medale. Górą w tej konfrontacji okazały się niestety zawodniczki UKS Śmigiel (20:25, 22:25) i UKS 17 zajął ostatecznie czwarte miejsce.