MKS zagra o trzecie miejsce ZDJĘCIA

W półfinałowym meczu czwartej edycji turnieju Szczypiorno Cup piłkarze ręczni MKS-u Kalisz przegrali z francuskim Dunkerque HB 15:26. W niedzielę zagrają o trzecie miejsce z innym zagranicznym gościem imprezy – ukraińskim ZTR Zaporoże.

Mistrz Francji z 2014 roku to faworyt turnieju. W sobotę kaliszanie przekonali się o tym na własnej skórze. O ile to gospodarze otworzyli wynik i początkowo radzili sobie całkiem nieźle, o tyle z upływem kolejnych minut przewaga rywali stała się wyraźna. Tuż przed przerwą podopieczni Patricka Cazala wypracowali sześciobramkowy dystans (8:14), który pozwolił im kontrolować grę w drugiej połowie. Beniaminka PGNiG Superligi na pewno trzeba pochwalić za wolę walki i dobrą obronę. Po przerwie świetnie między słupkami radził sobie Filip Jarosz, odbijając niemal połowę rzutów przeciwników. Gorzej w statystykach wyglądały ofensywne poczynania kaliszan. Nie bez wpływu na ten stan były dolegliwości zdrowotne poszczególnych graczy, które ograniczyły trenerowi Pawłowi Ruskowi pole manewru. Jego team przegrał ostatecznie 15:26 i w niedzielę powalczy o trzecie miejsce. Rywalem MKS-u będzie ukraiński ZTR Zaporoże, który w sobotę nie sprostał Górnikowi Zabrze (25:28). Początek małego finału o godzinie 15:00.