Medale z igrzysk. Udany start lekkoatletów UKS 12

Cztery medale w XX Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w sportach letnich zdobyli lekkoatleci UKS 12 Kalisz. Dwa krążki wywalczył Wiktor Wachowski.

Zmagania odbyły się w dniach 25-27 sierpnia w Spale. Rywalizowali w nich lekkoatleci z całego kraju w dwóch kategoriach wiekowych – U18 i U20. Na listach startowych aż roiło się od młodzieżowych reprezentantów Polski. Obsada była więc bardzo mocna. Igrzyska LZS są bowiem jedną z najważniejszych imprez w lekkoatletycznym sezonie. Nie zawiedli przedstawiciele UKS 12 Kalisz, którzy przywieźli cztery medale.

Na dwa krążki zapracował Wiktor Wachowski. Ten z najcenniejszego kruszcu podopieczny Waldemara Olszyny wywalczył w sztafecie 4x400 m. Kaliszanin pobiegł w drużynie województwa wielkopolskiego, która zwyciężyła z czasem 3:28.54. W „złotym” teamie był najmłodszy. W biegu na 800 m zajął z kolei trzecie miejsce (1:58.01).

Na ostatnim stopniu podium zameldowała się również Magdalena Kuświk. Kaliszanka skoczyła w dal (kat. U18) 5,09 m. Do drugiej Dagmary Piaseckiej z ULKS Tychowo straciła 12 centymetrów. Wygrała Klaudia Nazarowicz (UKS Sokół Węgorzewo) z wynikiem 5,66 m. Lekkoatletka UKS 12 startowała też w biegu na 200 m U18. W tej konkurencji uplasowała się na dziewiątym miejscu z rekordem życiowym 27,47.

Po brąz sięgnął ponadto Piotr Goździewicz. Podopieczny Marcina Małeckiego, który w tym sezonie triumfował już m.in. w mistrzostwach Polski oraz Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), w najlepszej próbie konkursu pchnięcia kulą U18 uzyskał 18,08 m. Zwyciężył Kornel Warszawski (18,83 m), drugi był Wojciech Marok (18,70 m). W rzucie dyskiem miotacz z Kalisza spalił trzy próby i nie został sklasyfikowany.

Podczas zawodów w Spale z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Mikołajewski. W biegu na 100 m U18 sklasyfikowany został tuż za podium (11,72 w eliminacjach; 11,78 w finale), natomiast na dystansie dwukrotnie dłuższym był piąty (23,88).