Obiecujący początek nie wystarczył. MKS przegrał w Piotrkowie ZDJĘCIA

Trzeciej porażki w rozgrywkach PGNiG Superligi doznali szczypiorniści MKS-u Kalisz. W sobotę, mimo niezłego początku, ulegli na wyjeździe Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 26:33.

Kaliska siódemka obiecująco weszła w ten mecz. Po bramkach Paulo Grozdka i Michała Bałwasa prowadziła ona 2:0, a gdy karnego wykorzystał Michał Drej odskoczyła na 5:2. Wydawało się więc, że wspierany przez liczną grupę kibiców beniaminek obrał dobry kurs na kolejne zwycięstwo. Okazało się jednak, że dość szybko zabłądził. Gospodarze już w 11. minucie doprowadzili do wyrównania (6:6), a po upływie kwadransa gry, po serii czterech trafień z rzędu, uciekli kaliszanom na 11:8. Potem kilkukrotnie przyjezdni łapali kontakt z rywalem, ale na przerwę tracili już do niego cztery bramki (19:15). Tej straty nie byli w stanie odrobić w drugiej połowie. Podopieczni Dmytro Zinchuka kontrolowali grę, trzymali kaliską drużynę na bezpiecznym dystansie, nieco go nawet powiększając. Piotrkowianin wygrał 33:26, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i to od razu za cztery punkty. Oba zespoły klasyfikowane są bowiem w grupie pomarańczowej. MKS poszuka punktowej zdobyczy już za tydzień w domowym starciu z Meblami Wójcik Elbląg. Oby w składzie z Kamilem Adamskim, który z powodu kontuzji lewego stawu skokowego nie ukończył starcia w Piotrkowie.