Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sacrosong nr 28

Już po raz 28. w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu, przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki, odbędzie się Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong”. Do konkursu zgłosiło się 18 wykonawców, a gościem specjalnym będzie kwartet z Ukrainy. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę, a koncert galowy - w niedzielne popołudnie.
Sacrosong nr 28

Celem organizowanego od 28 lat Przeglądu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz twórczości religijno-artystycznej młodzieży. Podobnie jak w latach ubiegłych zainteresowanie przyjazdem do Kalisza wyrazili młodzi ludzie nie tylko z Diecezji Kaliskiej, ale także z całej Polski. Usłyszymy solistów m.in. z Koźminka, Brzezin i Bielsko-Białej. Konkursowym przesłuchaniom, które rozpoczną się w sobotę o godzinie 11.00, przysłuchiwać się będzie jury w składzie: prof. Kazimierz Madziała, Maria Pawelec, ksiądz prałat Stanisław Tofil i Andrzej Tylczyński w roli sekretarza.

W niedzielnym koncercie galowym o godzinie 17.00, który poprowadzi Joanna Walczak, usłyszymy nie tylko laureatów, ale także gościa specjalnego z Ukrainy – kwartet wokalno-instrumentalny „Lubystok” z Krzemieńca. Zespół, którego nazwa po polsku znaczy ‘lubczyk’, powstał w 2003 roku przy Szkole Sztuki w Krzemieńcu. Tworzą go cztery wokalistki o pięknych głosach: Olga Gawryliuk - solistka filharmonii w Tarnopolu, Oksana Gorodnia, Lilia Iwaniuk i Natalia Szewczuk, które w swoim repertuarze posiadają piosenki ludowe oraz kolędy ukraińskie i polskie.

RK, fot. org.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A co wyrabiają takie chłystki z rejestracjami PKA, POS, ESI w starych wyjących taradajach? Nie raz jadę ulicą Asnyka, albo Ostrowską 40 km/h bo samochody tyłem wyjeżdżają tamtędy z parkingu, a i ludzie lubią tam przechodzić niekoniecznie na pasach, a tu w lusterku siedzi mi na zderzaku chłystek z fryzurą na wyspę, wciskając się do wyprzedzania i jeszcze coś mamrocząc - bo widać jak jadaczka chodzi, a przecież u nich przez wieś tak się jeździ...Data dodania komentarza: 29.04.2025, 00:37Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: EkonomTreść komentarza: Praw ekonomii nie da się oszukać podobnie jak praw grawitacji. Więcej wolnego musi w perspektywie oznaczać stosowną redukcje zatrudnienia oraz dodatkową intensyfikację akordu, Czy to jest w interesie zatrudnionych? Lepszym i uczciwszym rozwiązaniem są dodatkowe cykliczne wolne godziny pracy czy dni pracy. Socjalizm na siłę raczej to nic dobrego. Hm...Data dodania komentarza: 28.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: Szary PracownikTreść komentarza: 🤔 .....może by tak lewaki ( i reszta miłośników koryta z wiejskiej)jednak pomyśleli o zmniejszeniu wszystkich złodziejskich podatków,składek itp. które są nam wszystkim zabierane z naszych wypłaty??????? Pracownik by się cieszył bo więcej by otrzymywał na rękę , pracodawca by się cieszył bo mniej by go kosztował pracownik, więcej by było konsumpcji, gospodarka by się napędzała...... 🤔🤔🤔 przepraszam mój błąd to jednak nie jest dobry pomysł bo biedni politycy by musieli więcej pracować jak tu nas okraść z naszych pieniędzy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 22:37Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: HermenegildaTreść komentarza: Trzeba mieć dużego pecha żeby zrobić sobie krzywdę jadąc z dopuszczalną prędkością i walnąć w drzewo. No ale trudno. JUTRO PISZĘ PETYCJĘ o zmniejszenie dopuszczalnej prędkości w miejscu gdzie rosną drzewa przy drodze. Mam nadzieję że znowu przychylą się do mojejgo wniosku pozytywnie tak jak do wniosku o zmianę pierwszeństwa na sukienniczej i Kazimierzowskiej. :)Data dodania komentarza: 28.04.2025, 21:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama