Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Parafia pieśni pełna ZDJĘCIA

Galowym koncertem w niedzielny wieczór w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła zakończył się 28. Diecezjalny Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Sacrosong 2017”. Zaśpiewali laureaci, wręczono nagrody i wyróżnienia, gorącymi brawami nagrodzono występ gościa z Ukrainy. Młodzież wręczyła kwiaty ks. prałatowi Stanisławowi Tofilowi, który 30 lat temu stworzył parafię na kaliskim osiedlu Dobrzec.
Parafia pieśni pełna ZDJĘCIA

Konkursowe przesłuchania odbyły się w sobotę. Występom 22 zespołów i solistów przysłuchiwało się jury w składzie: prof. dr hab. Kazimierz Madziała z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, Maria Pawelec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu, ksiądz prałat Stanisław Tofil, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu i Andrzej Tylczyński, główny specjalista w Dziale Artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w roli sekretarza. Zanim ogłoszono werdykt w niedzielnym koncercie galowym zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Przeglądu.

W kategorii zespołów nagrody otrzymały: MIRIAM ze Złoczewa, AGNUS DEI z Kalisza i FATIMSKIE DZIECIAKI z Jarocina, a wyróżnienia: ANIOŁY ANDRZEJA ze Złoczewa, MARANATHA ze Złoczewa, BOŻE OWIECZKI z Brzezin, BARYCZANKI z Przygodzic i Zespół Wokalny z Gimnazjum w Brzezinach.

W kategorii solistów nagrody odebrały: AMELIA MAŃKOWSKA z Wielowsi, ALEKSANDRA BIELEWICZ z Bielska-Białej i ANNA PRZEPIÓRKA z Iwanowic, a wyróżnienia: MAJA KASPRZYK z Koźminka, ALEKSANDRA WOŹNIAK z Brzezin, JULIA KLACZYŃSKA z Brzezin i ANNA CZARNECKA z Kalisza. Pozostałe uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Jury podkreśliło, że tegoroczną edycję SACROSONGU charakteryzowała duża ilość uczestników konkursu oraz wysoki poziom wykonawczy, różnorodność form prezentacji i ustawiczne poszukiwanie nowego repertuaru pieśni sakralnych przez wykonawców. Jurorzy pochwalili także stosowanie przez wielu uczestników Przeglądu różnorodnego, „żywego” akompaniamentu.

28. edycja SACROSONGU zbiegła się z jubileuszem 30-lecia Parafii pw. św. Apostołów Piotra
i Pawła w Kaliszu
i jej duszpasterza - księdza prałata Stanisława Tofila. To dowód na to, że kaliski SACROSONG jest trwale zakorzeniony w życiu obchodzącej jubileusz Parafii i jej wiernych,
wskazuje na potrzebę organizowania tej formy przeglądu, która pozwala wielu zespołom i wykonawcom zaprezentować się i porównać z innymi, mobilizuje instruktorów do aktywnej pracy z dziećmi i młodzieżą, przyczynia się do poszerzania repertuaru, podnoszenia poziomu wykonawczego, i podejmowania twórczych wyzwań. Sacrosong przyczynia się tym samym do wzbogacania muzyki sakralnej i jej krzewienia wśród dzieci i młodzieży. W swoim werdykcie jurorzy zaznaczyli także, że formuła festiwalu poszerza się i wzbogaca o udział zespołów z zagranicy – w tym roku był to niezwykły kwartet wokalno-instrumentalny LUBYSTOK z Krzemieńca na Ukrainie.

RK, zdj. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: A co wyrabiają takie chłystki z rejestracjami PKA, POS, ESI w starych wyjących taradajach? Nie raz jadę ulicą Asnyka, albo Ostrowską 40 km/h bo samochody tyłem wyjeżdżają tamtędy z parkingu, a i ludzie lubią tam przechodzić niekoniecznie na pasach, a tu w lusterku siedzi mi na zderzaku chłystek z fryzurą na wyspę, wciskając się do wyprzedzania i jeszcze coś mamrocząc - bo widać jak jadaczka chodzi, a przecież u nich przez wieś tak się jeździ...Data dodania komentarza: 29.04.2025, 00:37Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: EkonomTreść komentarza: Praw ekonomii nie da się oszukać podobnie jak praw grawitacji. Więcej wolnego musi w perspektywie oznaczać stosowną redukcje zatrudnienia oraz dodatkową intensyfikację akordu, Czy to jest w interesie zatrudnionych? Lepszym i uczciwszym rozwiązaniem są dodatkowe cykliczne wolne godziny pracy czy dni pracy. Socjalizm na siłę raczej to nic dobrego. Hm...Data dodania komentarza: 28.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: Szary PracownikTreść komentarza: 🤔 .....może by tak lewaki ( i reszta miłośników koryta z wiejskiej)jednak pomyśleli o zmniejszeniu wszystkich złodziejskich podatków,składek itp. które są nam wszystkim zabierane z naszych wypłaty??????? Pracownik by się cieszył bo więcej by otrzymywał na rękę , pracodawca by się cieszył bo mniej by go kosztował pracownik, więcej by było konsumpcji, gospodarka by się napędzała...... 🤔🤔🤔 przepraszam mój błąd to jednak nie jest dobry pomysł bo biedni politycy by musieli więcej pracować jak tu nas okraść z naszych pieniędzy.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 22:37Źródło komentarza: Czterodniowy tydzień pracy? Wielkopolskie firmy liderami TAKICH zmianAutor komentarza: HermenegildaTreść komentarza: Trzeba mieć dużego pecha żeby zrobić sobie krzywdę jadąc z dopuszczalną prędkością i walnąć w drzewo. No ale trudno. JUTRO PISZĘ PETYCJĘ o zmniejszenie dopuszczalnej prędkości w miejscu gdzie rosną drzewa przy drodze. Mam nadzieję że znowu przychylą się do mojejgo wniosku pozytywnie tak jak do wniosku o zmianę pierwszeństwa na sukienniczej i Kazimierzowskiej. :)Data dodania komentarza: 28.04.2025, 21:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama