Dreszczowiec w Arenie. MKS wyszarpał zwycięstwo! ZDJĘCIA i WIDEO

Ależ to był mecz! Niemal przez całą drugą połowę szczypiorniści MKS-u gonili wynik. Rywali z gdyńskiej Spójni dopadli w dwóch ostatnich minutach. Wyszarpane zwycięstwo 22:21 smakowało więc wyjątkowo!

Starcie beniaminków było niezwykle zacięte i trzymało w napięciu do ostatnich sekund. Przez pełne 60 minut żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Wynik był więc na styku. Do 58. minuty krok bliżej do zwycięstwa byli przyjezdni z Gdyni, którzy od początku starali się utrzymywać jednobramkową przewagę. MKS deptał im jednak po piętach. W końcówce przeprowadził dwie ofensywne akcje, które przesądziły o jego triumfie. Najpierw kontratak sfinalizował Kirył Kniaziew, chwilę później zwycięską bramkę rzucił Arkadiusz Galewski. Spójnia mogła jeszcze wyrównać, ale tuż przed ostatnią syreną jeden z jej graczy chybił.

– Bardzo słabo weszliśmy w ten mecz – nie ukrywa trener Paweł Rusek. – Przeciwnik prowadził praktycznie przez 58 minut. Całe szczęście, że nie uciekł nam na 2-3 bramki. Chłopaków można pochwalić za grę w obronie, ale atak pozycyjny, jak i jakość kontrataków pozostawiały wiele do życzenia. Moi zawodnicy podejmowali złe decyzje rzutowe. Za szybko zrobili z bramkarza gości mistrza świata. Oczywiście szacunek dla niego za interwencje, ale dużo mu w tym pomogliśmy. Na szczęście tę najważniejszą bramkę rzuciliśmy my, wygraliśmy prestiżowe starcie beniaminków i z tego powodu bardzo się cieszymy – podsumował szkoleniowiec.

W ekipie MKS-u, którą do trzeciego w tym sezonie zwycięstwa poniosła bezkonkurencyjna w PGNiG Superlidze kaliska publiczność (w sobotę Arena znów pękała w szwach, a głośny doping towarzyszył zawodnikom bez przerwy), zadebiutował leworęczny rozgrywający Bartosz Wojdak. Do kaliskiego zespołu wprowadził się całkiem nieźle. Rzucił trzy bramki, w tym jedną, która na moment dała gospodarzom prowadzenie (10:9). Zmieniał wspomnianego Arkadiusza Galewskiego, który był najskuteczniejszym graczem na parkiecie, gromadząc sześć trafień. Z prawego rozegrania miejscowych padło zatem aż dziewięć goli, czyli blisko połowa całego ich dorobku w sobotniej potyczce.

Beniaminek z Kalisza zgromadził już 10 punktów. Przed nim wyjazdowy maraton, który rozpocznie się w nadchodzącym tygodniu. W środę kaliska siódemka zagra w Zabrzu, w piątek zaś w Kielcach.