Medaliści z Ziętek Team

Karol Matysiak, Sebastian Kusz i Bartłomiej Olewicki z KS Ziętek Team Kalisz znaleźli się w gronie najlepszych młodych pięściarzy w kraju. Dwaj pierwsi przywieźli medale z VI Mistrzostw Polski Młodzików w boksie. Na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski wskoczył natomiast Olewicki.

Impreza z udziałem najlepszych młodzików w kraju odbyła się w Tarnowie Podgórnym. Wystartowało w niej 111 zawodników reprezentujących 59 klubów z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Barw Ziętek Team broniło dwóch zawodników. Obaj cieszyli się z medalowych zdobyczy.

Wicemistrzem Polski w kategorii do 54 kg został Karol Matysiak. Cenny krążek zapewnił sobie dzięki półfinałowej wygranej z Cezarym Bronakowskim (BKS Tiger Łomża). W finale musiał uznać wyższość Dawida Szmajdy (MOSM Tychy). Brąz zdobył natomiast Sebastian Kusz. W walce o finał kategorii do 68 kg przegrał na punkty z późniejszym złotym medalistą Bartoszem Zalewskim (Piękni i Zdrowi Dzierżoniów). – Tym samym nasi zawodnicy powtórzyli wynik z ubiegłego roku – cieszy się trener Mariusz Ziętek.

Trzech jego podopiecznych rywalizowało w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie, które w ostatni weekend zakończyły się w Koninie. Z brązowym medalem z tych zawodów wrócił Bartłomiej Olewicki. Rywalizujący w kategorii do 49 kg pięściarz przegrał w półfinale z oponentem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pozostała dwójka sklasyfikowana została na dalszych lokatach. Maciej Ciotucha (kat. do 81 kg) pokonał w pierwszej walce rywala z Radomia, ale w kolejnej nie sprostał przeciwnikowi z Wrocławia. Robert Niedźwiedzki (kat. do 60 kg) uległ natomiast Krystianowi Sośnickiemu z KKS-u.