Szachiści SP 17 na wielkopolskim podium

Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu zajęli trzecie miejsce w finale wielkopolskich Igrzysk Dzieci.

Finał drużynowych mistrzostw w szachach w ramach Igrzysk Dzieci prowadzonych przez SZS Wielkopolska odbył się na początku grudnia w Zbąszyniu. Znakomicie w tej imprezie spisali się uczniowie SP 17 w Kaliszu. Zespół w składzie Tymon Ochędzan, Marta Radlicka, Karol Wawrzyniak i Ewa Barwińska uplasował się na trzecim miejscu. Wszyscy brązowi medaliści są zawodnikami Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.

Na jedenastym miejscu zakończyła zmagania Szkoła Podstawowa Sióstr Nazaretanek w Kaliszu w składzie Paweł Jędraszek, Michał Jędraszek, Leon Jakubek i Zofia Filar (wszyscy KTS Kalisz). Reprezentanci KTS grali również dla innych szkół: Bartosz Podębski dla SP Malanów, a Diana Franek dla ZSP 2 Pleszew.

Tytuł mistrzów Wielkopolski wywalczyła drużyna ZSP Zbąszyń, wicemistrzem została Dwujęzyczna POL-ANG PSP Poznań.

Tymczasem na 13 grudnia zaplanowano wojewódzki finał drużynowych szachów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ta rywalizacja odbędzie się w Pleszewie.