Trzy medale młodzików UKS 12 (ZDJĘCIA)

Trzy medale wywalczyli lekkoatleci UKS 12 Kalisz w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików, którym towarzyszył otwarty mityng. W najbliższą sobotę w hali OSRiR-u o miano najlepszych w województwie powalczą juniorzy.

Styczniowe zmagania w lekkoatletycznej hali przy ulicy Łódzkiej to już tradycja. Co roku o medale wojewódzkich mistrzostw rywalizują tam młodzicy i juniorzy, a zawody zawsze przyciągają na start całą wielkopolską czołówkę. Nie inaczej jest w tym roku. W minioną sobotę w szranki stanęli młodzicy. Impreza była rekordowa pod względem frekwencji, bo organizatorzy odnotowali blisko 400 osobostartów. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 20 klubów i ośrodków z Kalisza, Piły, Ostrowa Wlkp., Turku, Ostrzeszowa, Pleszewa, Wrześni, Puszczykowa, Rawicza, Bojanowa, Poznania, Suchego Lasu, Dusznik, Środy Wlkp., Żerkowa, Władysławowa, Słodkowa, a także gościnnie z Grodziska Mazowieckiego. Na podium jak zwykle nie zabrakło gospodarzy z UKS 12 Kalisz.

W chodzie na dystansie 3000 metrów złoty medal wywalczył Jan Rosiewicz (12:25.23). Srebro w biegu na 60 metrów zdobyła Maja Łyskowka (8.23 – rekord życiowy), natomiast po brąz w chodzie na 2000 metrów sięgnęła Amelia Błażejewska (11:15.08). Tuż za nią uplasowała się najmłodsza w stawce Emilia Wiśniewska. Czwarta była też Klaudia Antkowiak w biegu na 1000 m (3:55.70), za podium zmagania ukończył również Wiktor Krążyński na tym samym dystansie (3:07.09), a piąty w rywalizacji na dystansie 2000 m był Marek Weber (7:56.43).

Mistrzostwom towarzyszył otwarty mityng. W nim spośród startujących kaliszan najlepiej spisał się Damian Śniegula, który w skoku w dal zajął drugie miejsce, bijąc – wynikiem 6,70 m – rekord życiowy. W biegu na 1000 metrów Weronika Tomaszewska, Martyna Kurzajczyk i Iwona Tomczak uplasowały się odpowiednio na trzeciej, czwartej i piątej lokacie. Ponadto czwarty w tej samej konkurencji, tyle że w męskim gronie, był Dawid Gola.

W najbliższą sobotę o medale Halowych Mistrzostw Wielkopolski powalczą w hali OSRiR-u juniorzy i juniorzy młodsi. Na 10:30 zaplanowano chód, pół godziny później rozpoczną się konkurencje biegowe, a o 13:30 konkurencje techniczne.