Z pucharem i medalami od prezesa PZPN. Piłkarze Calisii 14 wicemistrzami Polski!

Rewelacyjny występ w finałowych zmaganiach premierowej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11 zanotowali młodzi piłkarze Calisii 14 Kalisz. W zawodach będących odpowiednikiem halowych mistrzostw Polski podopieczni Grzegorza Zapały i Mateusza Tymy wywalczyli tytuł wicemistrzów kraju!

Turniej o Puchar Prezesa PZPN rozgrywany jest po raz pierwszy. Celem projektu jest popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, a także selekcja najbardziej utalentowanej w kraju młodzieży w kategoriach U-11 i U-12. W premierowej edycji zmagań 11-latków doskonale spisali się młodzi piłkarze Calisii 14 Kalisz. Po pomyślnym przebrnięciu przez szczebel okręgowy, a następnie wojewódzki, w sobotę podopieczni Grzegorza Zapały i Mateusza Tymy znakomicie spisali się w ogólnopolskim finale. Z Warszawy wrócili ze srebrnymi medalami.

Aż do wielkiego finału kaliszanie nie przegrali żadnego meczu. W fazie grupowej sobotnich zawodów zremisowali z ekipami z Kostrzyna nad Odrą i Radomska oraz pokonali 2:1 FCB Escola Varsovia. Do ćwierćfinału awansowali z drugiego miejsca w grupie. W meczu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek piłkarze Calisii 14 pokonali 3:1 Wisełkę Bydgoszcz. W półfinale zaś nie dali żadnych szans MŁKS Łomża, zwyciężając 3:0. Na godnych przeciwników trafili dopiero w finale. W nim zmierzyli się z najlepszą drużyną turnieju Zagłębiem Lubin. Mimo ambitnej postawy kaliski zespół przegrał 0:5. Ostatecznie więc zajął drugie miejsce, co należy uznać za ogromny sukces. To oznacza bowiem, że Calisia 14 jest halowym wicemistrzem kraju w kategorii U-11!

Puchar oraz srebrne medale kaliszanie odebrali z rąk prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, w dekoracji młodych piłkarzy uczestniczył też m.in. sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Michał Sobczak, fot. laczynaspilka.pl, KP Calisia 14 Kalisz

***

Wyniki Calisii 14 Kalisz w ogólnopolskim finale Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

grupa A
ESBANK RAP Radomsko – FCB Escola Varsovia 1:3
Czwórka Kostrzyn n/Odrą – Calisia 14 Kalisz 0:0
FCB Escola Varsovia – Calisia 14 Kalisz 1:2 (bramki: Jakub Raniś, Dawid Józefiak)
ESBANK RAP Radomsko – Czwórka Kostrzyn n/Odrą 1:1
Czwórka Kostrzyn n/Odrą – FCB Escola Varsovia 3:1
Calisia 14 Kalisz – ESBANK RAP Radomsko 1:1 (bramka: Mateusz Musiał)

ćwierćfinały
Czwórka Kostrzyn n/Odrą – SI Arka Gdynia 0:3
Wisełka Bydgoszcz-Fordon – Calisia 14 Kalisz 1:3 (bramki: Mateusz Musiał 2, Dawid Józefiak)
AP KGHM Zagłębie Lubin – KKP Korona Kielce 2:0
AP Pogoń Szczecin – MŁKS Łomża 0:1