O stanowisko rektora ubiegali się ponadto: dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk, dotychczasowa rektor PWSZ odwołana przez ministra w połowie swojej kadencji, a także płk. prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo z PWSZ. W południe 9 marca Uczelniana Komisja Wyborcza przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, a o godz. 15.00 odbyło się głosowanie. - Jest 38 elektorów, ale w głosowaniu wzięło 35, czyli bezwzględna większość to 18 głosów i tyle właśnie otrzymał Andrzej Wojtyła. 12 elektorów poparło profesora Wołejszo, a 5 profesor Pisarską-Krawczyk - mówi Jakub Banasiak, rzecznik prasowy PWSZ w Kaliszu. - Nowy rektor pracę zacznie najprawdopodobniej już w poniedziałek.
Dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła ma 63 lata, jest kaliszaninem, asnykowcem. Z wykształcenia pediatra, ale swoje życie zawodowe związał z polityką. Był posłem na Sejm I, II i IV kadencji, w latach 1992–1993 pełnił funkcję ministra zdrowia, w latach 2005–2006 wiceministra zdrowia, a w latach 2006–2010 Głównego Inspektora Sanitarnego.
W 2015 r. został dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. W tym samym roku wystartował do Senatu z ramienia PiS, jako przedstawiciel Polski Razem, i objął mandat senatora.
Dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła (z prawej) miał dwoje kontrkandydatów: dr hab. n. med. Magdalenę Pisarską-Krawczyk i płk. prof. dr hab. inż. Jarosława Wołejszo
MIK, AW, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze