PWSZ ma nadzieję przyciągnąć kandydatów mechatroniką – nową specjalizacją na kierunku mechanika i budowa maszyn. Jak przekonuje uczelnia, studenci otrzymają możliwość zdobycia wszechstronnej, interdyscyplinarnej wiedzy inżynierskiej, popartej stosowną praktyką z zakresu: mechaniki, elektroniki, automatyki, informatyki, a ponadto projektowania procesów technologicznych, wspomagania komputerowego projektowania urządzeń mechatronicznych, programowania maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie. – Połączenie mechaniki z elektrotechniką skutkuje na pewno zainteresowaniem ze strony pracodawców, ponieważ istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy na inżynierów mechatroników - mówi Piotr Michalak, rzecznik prasowy PWSZ.
Czy tak samo myślą kandydaci na studia, okaże się po zakończeniu naboru. Popularnością cieszą się natomiast w PWSZ: zarządzanie, pielęgniarstwo, fizjoterapia czy mechanika i budowa maszyn. Trudniej natomiast ze względu na swoją specyfikę ma natomiast Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. - Kierunki artystyczne zazwyczaj mają problemy z naborem – przyznaje dr Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, prodziekan ds. studenckich. – Na szczęście u nas ta muzyka jednak przyciąga. Myślę że jesteśmy dość widoczni w mieście pod tym względem.
W tym roku na WPA niezmiennie największym powodzeniem cieszy się edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim czy edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Dotychczas Uniwersytet nie zebrał jednak wystarczającej liczby kandydatów, dlatego władze UAM czekają na drugą, wrześniową rekrutację.
Dominika Tyc, RED, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze