Olimpijskie nadzieje. Kaliscy lekkoatleci wśród laureatów prestiżowego konkursu

Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów młodszych w 47. Konkursie Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna. Na trzeciej lokacie w gronie juniorek sklasyfikowana została Patrycja Skoczylas.

Karol Hoffmann był wybitnym lekkoatletą, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i olimpijczykiem z Berlina, a także trenerem legendarnego Wunderteamu. Jego pamięci poświęcony jest Konkurs Nadziei Olimpijskich, organizowany od 1972 roku przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, mający na celu uhonorowanie najlepszych lekkoatletów z województwa w kategoriach młodzieżowych za ich dokonania z ostatnich miesięcy. Przez szereg lat laureatami konkursu byli późniejsi reprezentanci Polski, uczestnicy i medaliści wielu prestiżowych imprez, jak chociażby mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski. Znalezienie się w gronie wyróżnionych daje zatem nadzieje na wielkie sukcesy w przyszłości. Taki zaszczyt spotkał w tym roku, w 47. edycji plebiscytu, dwoje lekkoatletów UKS 12 Kalisz.

W gronie juniorów młodszych na pierwszym miejscu uplasował się Piotr Goździewicz. Podopieczny trenera Marcina Małeckiego ma za sobą znakomity rok, okraszony złotym medalem mistrzostw Europy juniorów młodszych, tytułem mistrza Polski i rekordowymi pchnięciami. W klasyfikacji najlepszych Wielkopolan zgromadził 104 punkty, zdecydowanie wyprzedając resztę stawki.

W kategorii juniorek znakomitą trzecią lokatę zajęła Patrycja Skoczylas. Zawodniczka „Dwunastki”, trenująca pod pilnym okiem trenerki Adrianny Wange, wyśrubowała życiówkę w skoku wzwyż do wyniku 184 cm, sięgała po cenne trofea w kraju, reprezentowała ponadto biało-czerwone barwy w mistrzostwach Europy juniorów. W Konkursie Nadziei Olimpijskich zdobyła 72 punkty.

Podsumowanie Konkursu i wręczenie wyróżnień odbyło się w zeszły poniedziałek w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.