Olimpijski medal. Sukces zawodniczki sekcji bokserskiej KKS

Marika Bigosińska z sekcji pięściarskiej Kaliskiego Klubu Sportowego została brązową medalistką XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie olimpijskim. Cenny krążek wywalczyła podczas zawodów, które odbyły się w Koninie.

W ćwierćfinale kategorii do 48 kg kobiet podopieczna Dariusza Kisiela i Adama Balskiego pewnie wypunktowała Mirelę Głowińską (Red Fighters Jelenia Góra) i w ten sposób znalazła się w strefie medalowej. Do pojedynku półfinałowego z mieszkającą na co dzień w Kanadzie Alexas Kubicki (GUKS Carbo Gliwice) nie przystąpiła i ostatecznie zdobyła brązowy krążek OOM, czyli mistrzostw Polski kadetów.

Turniej w Koninie pomyślnie zaczął Sebastian Bergandy (kat. 80 kg). W 1/8 finału pięściarz KKS-u przez RSC w pierwszej rundzie pokonał Alexa Sarbę (KS Gwrdia Wrocław). Niestety w ćwierćfinale, w którym zmierzył się z Jakubem Straszewskim (KB Champion Włocławek), uległ przeciwnikowi jednogłośnie na punkty i ukończył zawody na lokatach 5.-8.

W OOM startował też reprezentant Prosny Dominik Jurdziński. W kategorii do 48 kg sklasyfikowany został na miejscach 9.-16. W 1/8 finału przegrał na punkty z Michałem Kaczmarkiem (UKS Włókiennik Łódź).

O udanych występach ekipy KS Ziętek Team Kalisz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pisaliśmy TUTAJ.