Srebro i brąz Julii Maik. Kaliska pływaczka na podium mistrzostw Polski!

Znakomicie w mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich w pływaniu spisała się Julia Maik. Zawodniczka sekcji pływackiej KKS-u wywalczyła dwa medale – srebro i brąz.

Tytuł wicemistrzyni kraju Julia Maik zdobyła w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym. W finale popłynęła w czasie 29.41, który jest jej nowym rekordem życiowym. Szybsza od podopiecznej Dominika Grudzińskiego była jedynie Martyna Piesko z Olimpijczyka 23 Lublin, która jako jedyna w stawce finalistek złamała barierę 29 sekund. Na podium stanęła ponadto Kornelia Buszka z UKP Polonia Warszawa, która przegrała z pływaczką kaliskiego klubu o zaledwie 0,04 sekundy.

W Ostrowcu Świętokrzyskim zawodniczka KKS-u sięgnęła również po brąz na 100 m stylem grzbietowym. W finale popłynęła najszybciej w dotychczasowej karierze (1:03.01). Blisko podium była natomiast na 50 i 100 m stylem dowolnym. Mimo że także i na tych dystansach poprawiała życiówki (odpowiednio 25.99 i 56.99), to ostatecznie klasyfikowana była na czwartych lokatach. Szóste miejsce zajęła natomiast na 200 m stylem grzbietowym (2:20.08).

W mistrzostwach Polski juniorów 15-letnich rywalizowało jeszcze dwoje podopiecznych trenera Grudzińskiego. Julia Kantecka była dziewiąta w finale A na 200 m stylem grzbietowym (2:21.28 – rekord życiowy), druga w finale B na 100 m stylem grzbietowym (1:05.95 – rekord życiowy) i dziewiąta w finale B na 200 m stylem zmiennym (2:30.35). Z kolei Mikołaj Biedka popłynął w dwóch finałach A – na 50 m stylem klasycznym (dziewiąty z wynikiem 30.44) i na 200 m stylem dowolnym (dziesiąty z czasem 2:00.14). Ponadto wygrał finał B w konkurencji 100 m stylem klasycznym (1:06.34).