KKS lepszy od drugoligowca ZDJĘCIA i WIDEO

W sobotnim sparingu rozegranym na Majkowie piłkarze KKS-u pokonali drugoligową Skrę Częstochowa 1:0. Dla podopiecznych Dariusza Marca było to drugie tej zimy zwycięstwo i zarazem pierwsze odniesione z rywalem występującym w wyższej klasie rozgrywkowej.

Jedyny gol w sobotnim spotkaniu padł w 42. minucie. Po centrze z rzutu wolnego główkował Mateusz Żytko, bramkarz gości poradził sobie z tym strzałem, ale wobec dobitki Huberta Antkowiaka był bezradny.

W pierwszej połowie KKS przeważał, stwarzał okazje, ale wykorzystał tylko jedną. W drugiej części gra się wyrównała, parę razy musiał wykazać się Kamil Kosut. Po drugiej stronie boiska na bramkę przyjezdnych dwukrotnie uderzał z dystansu Patryk Jarantowicz, szansę miał też Ivan Vidal, ale wynik pozostał bez zmian.

W kaliskim trzecioligowcu zadebiutował lewy obrońca Nikodem Fiedosewicz. Na prawym boku zagrał testowany od kilku spotkań defensor, który w najbliższych dniach oficjalnie powinien zasilić szeregi ekipy Dariusza Marca. Nie jest wykluczone, że w drużynie dojdzie też do kolejnych zmian.

Dodajmy, że sobotni sparing rozegrany został w iście wiosennej aurze, a obserwowało go około 200 widzów. Najbliższe mecze kontrolne kaliski zespół rozegra w przyszłą sobotę na Majkowskim Wembley. Najpierw zmierzy się z LKS-em Gołuchów, a potem z KS Opatówek.

(mso), wideo: Norbert Gałązka

***

KKS Kalisz – Skra Częstochowa 1:0 (1:0)
Hubert Antkowiak 42

KKS: Wasiluk (46 Kosut) – zawodnik testowany, Gawlik (46 Lis), Żytko, Fiedosewicz – Jarantowicz, Hordijczuk, Trayanov, Radzewicz (46 Neuman) – Gabriel Vidal (46 Tunkiewicz), Antkowiak (46 Ivan Vidal)