Od 1 kwietnia do końca sierpnia z wieczornej i świątecznej opieki zdrowotnej skorzystało przeszło 11 tysięcy pacjentów. Czyli średnio ponad 2 tysiące osób miesięcznie. - Dla dzieci, czyli pacjentów do 18. roku życia tych porad było 4 tysiące, dla osób dorosłych - do 65. roku życia. 5600, a dla osób powyżej tego wieku - 1600 porad lekarskich. Do tego trzeba dodać zabiegi pielęgniarskie, których w tym okresie było blisko 13 tysięcy – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im .L. Perzyny w Kaliszu.
Rekordową liczbę przyjęć zanotowano w połowie czerwca - wtedy, w ciągu jednego weekendu porad udzielono ponad 300 pacjentom. Prawdopodobnie w następnym półroczu tych przyjęć będzie jeszcze więcej. W okresie od października do marca zachorowalność np. na grypę drastycznie rośnie. Na to jednak placówka jest przygotowana. Do tej pory na każdym dyżurze było 4 lekarzy, w tym jeden pediatra, a od października ich liczba jeszcze się zwiększy. Plusem, o którym mówią zarówno lekarze, jak i pacjenci jest bezpośrednie sąsiedztwo szpitala. - Wszystko jest tutaj na miejscu. Pacjent w momencie, kiedy trafia do wieczorynki i okazuje się, że jego stan jest poważny, ma zaledwie 50 metrów do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Tam następuje przyjęcie pacjenta w trybie nagłym – tłumaczy Gawroński (na zdj.).
Z wieczornej i świątecznej opieki zdrowotnej może skorzystać każdy ubezpieczony. Od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 do 8.00 rano i w każdą sobotę i niedzielę przez całą dobę.
Katarzyna Krzywda, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze