Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Drzwi otwarte na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM ZDJĘCIA

W środę, 10 kwietnia drzwi Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego otworzyły się dla wszystkich zainteresowanych. Zaplanowano dla nich warsztaty, wykłady, koncerty, pokazy i prezentacje.
Drzwi otwarte na  Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM ZDJĘCIA

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to impreza ciesząca się popularnością, a jej odsłona w ramach drzwi otwartych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym tylko potwierdza te statystki. W ramach tegorocznej edycji odbył się finał studenckiego konkursu plastycznego „Ars Universitatis”. Były wykłady, warsztaty design, arteterapia, pokazy filmów o sztuce, warsztaty muzyczne i ekologiczne.

Atrakcje przygotowano też dla najmłodszych, którym zafundowano warsztaty arteterapii. - Chcemy pokazać rodzicom dzieci, że my jesteśmy otwarci na każdą grupę wiekową i że w każdej chwili rodzice mogą zobaczyć jak od samego początku wygląda u nas proces edukacji. Jesteśmy szkołą, która promuje bardzo różne i alternatywne metody pracy, ale szczególnie metody, które są bliskie naturze dziecka – mówiła Anita Stefańska, adiunkt na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym, teatroterapia i arteterapia.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ekologiczne, które są połączeniem świetnej zabawy oraz edukacji ekologicznej. - Pracujemy przede wszystkim z dziećmi przedszkolnymi, tak zostałyśmy ukierunkowane. Prowadziłyśmy warsztaty pt. Wiosenna Łąka, czyli tworzyliśmy łąkę trochę muzycznie, plastycznie, coś innego niż w szkole. Ja myślę, że trzeba mieć to coś w sobie, że trzeba bardzo lubić pracować z dziećmi i mieć te dzieci od zawsze wokół siebie – powiedziała Aleksandra Wolska, studentką 2 roku II stopnia Edukacji Wczesnoszkolnej z Przedszkolną z językiem angielskim.

Obecnie  w  skład  Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego wchodzi  13  zakładów oraz 3 pracownie. Wśród  wykładowców są naukowcy, artyści  plastycy  oraz  artyści  muzycy  o  uznanej  renomie  w  kraju  i  za  granicą. - Na wydziale gościliśmy najmłodszych obywateli, przedszkolaków i z równą pasją i zaangażowaniem i szczerością wypowiedzi artystycznej uczestniczyły w naszych warsztatach – dodał Maciej Guźniczak, dr hab sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, profesor nadzwyczajny UAM.

Na Wydziale studenci  mogą  rozwijać  swoje  pasje  i  zainteresowania  w  wielu  organizacjach  studenckich, kołach  naukowych  i  artystycznych. Systematycznie  rozwijana  jest  oferta  edukacyjna  pod  kątem  oczekiwań  społecznych  i  konkurencyjności  rynku  pracy.

W ramach tegorocznej odsłony przedsięwzięcia odbyło się także otwarcie wystawy artystek z Turcji Canan Güneş z Kütaya Dumlupınar Üniversitesi i Nalan Günes İstanbul Teknik Üniversitesi. Jednocześnie można było zobaczyć wystawę rzeźby Sylwii Jakubowskiej- Szycik „Dom”, wysłuchać koncertu studentów i wykładowców oraz wziąć udział w warsztatach w zakresie kreowania obiektów mody. Na wszystkich zainteresowanych czekały liczne atrakcje: szereg zajęć i wydarzeń, które zostały poprowadzone przez wykładowców Wydziału. 

Nagroda Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Marta Raczak

Spadywując, olej, akryl na płótnie, 2018

Wpadodziur II, olej na płótnie, rzeźba, gips patynowany 2018

Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza

Patrycja Antczak

Korzenie, instalacja, książka, 2018

Nagroda Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

Michał Bugzel

z cyklu Męka Pańska, grafika cyfrowa, 3 prace, 2018

Nagroda Dyrektora OKP Wieża Ciśnień w Kaliszu

Agata Korzekwa

Na barkach olbrzymów, plakat, druk cyfrowy, 2018

Nagroda Ericha Lütkenhausa

Shuai Zhang

Master I must, akryl na płótnie, 2019

Nagroda Firmy Talens

Alla Rozhytska

Ja i Mariia, olej na płótnie, 2019

Wyróżnienia honorowe:

Nataliia Kovalchuk, Niezwyciężony, linoryt, 2019

Wyścig, linoryt, 2019

Wzgórza jak białe słonie, linoryt, 2019

Kot w deszczu, linoryt, 2019

Mariia Shpychak, bez tytułu, akwaforta, akwatinta, 2019

Maria Werbicka, 100 lat UAM, plakat, druk cyfrowy, 2018

Edyta Cichomska, Folklor a nowoczesność, haft, ubiór, 2018

Áron Molnár, Portrait of Onur Tosun, akryl na płótnie, 2018

Pool Game, akryl na płótnie, 2018

Mariia Shpychak, Music robot, linoryt, 2018

 

Jury XIX edycji Konkursu Ars Universitatis 2019

Mgr sztuki Szymon Chwalisz – przewodniczący

Mgr sztuki Anna Michalak-Bartosz

Mgr sztuki Karolina Treska

Komisarze konkursu:

Komisarz kategorii sztuki piękne – Prof. UAM dr hab. Maciej Guźniczak

Komisarz kategorii sztuki projektowe – Dr Jerzy Wypych

KB, fot. autor


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama