„Energetyczne” derby dla Kalisza! MKS zwycięża na inaugurację rundy spadkowej (ZDJĘCIA)

Od zwycięstwa rywalizację w rundzie spadkowej PGNiG Superligi zaczęli piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. W środę w Arenie pokonali oni Energę Wybrzeże Gdańsk 27:22. Kolejne spotkanie czeka ich już w najbliższą sobotę.

W fazie zasadniczej gdańszczanie dwukrotnie ograli kaliszan, a w tabeli uplasowali się tuż za czołową ósemką. Dlatego też to oni mogą uchodzić za faworytów rywalizacji w rundzie spadkowej. W środowym starciu zespołów sponsorowanych przez koncern Energa niewiele jednak byli w stanie zdziałać. Podopieczni Patrika Liljestranda praktycznie przez pełne 60 minut kontrolowali boiskowe wydarzenia i najważniejszą część tego sezonu rozpoczęli od cennego zwycięstwa.

Jeszcze przed upływem kwadransa gospodarze wypracowali sobie czterobramkową przewagę (8:4). Wydatnie do tego przyczynili się Kirył Kniaziew i Michał Drej, a po rzucie z podłoża w wykonaniu Marka Szpery ręce same składały się do oklasków. Za sprawą trafień reprezentanta Polski dystans dzielący obie drużyny wzrósł na początku drugiej połowy do pięciu goli (18:13).

Wynik nie był jednak bezpieczny, zwłaszcza że miejscowym przytrafiły się dwa kilkuminutowe przestoje, przez które Wybrzeże złapało kontakt (21:20 w 43. minucie). Na szczęście kaliszanie obronili prowadzenie i to był kluczowy moment spotkania. Ważne bramki rzucił wtedy Kamil Adamski, kolejne trafienia notował Kniaziew, ale co istotne, jak w zegarku funkcjonowała gra obronna MKS-u. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w ostatnim kwadransie gdańszczanie zdobyli zaledwie dwa gole. Tymczasem miejscowi sukcesywnie powiększali przewagę i na minutę przed końcem prowadzili już 27:21, najwyżej w środowym derby. Skończyło się na 27:22.

Cenne zwycięstwo z mocnym rywalem napawa optymizmem przed kolejnymi meczami w play-outach. Najbliższe starcie czeka kaliszan już w sobotę. O 13:00 w Arenie podejmą oni Stal Mielec.