niedziela, 29 września 2024 15:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Straż Graniczna szuka chętnych do służby m.in. w Kaliszu ZDJĘCIA i WIDEO

Szeregi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej chce zasilić coraz większa liczba młodych ludzi, którzy swoje życie planuje związać ze służbą w Straży Granicznej. W do końca 2019 planowane jest przyjęcie kolejnych 70 osób. Nowych funkcjonariuszy przyjmie także kaliska placówka.
Straż Graniczna szuka chętnych do służby m.in. w Kaliszu ZDJĘCIA i WIDEO

Służba w Straży Granicznej od zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. - Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka ludzi młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia. W zamian Straż Graniczna oferuje szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii, we Włoszech, na Litwie) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. w Macedonii – zachęca mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służba w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej może być pełniona w jednym z trzech województw – lubuskim, wielkopolskim oraz dolnośląskim.

Straż Graniczna oferuje przede wszystkim:

- stabilne, stałe zatrudnienie,

- atrakcyjne wynagrodzenie (od stycznia 2020 r. minimum 3 750 zł. na rękę)

- ciekawą, satysfakcjonującą służbę w dynamicznych zespołach,

- prawa emerytalne po 25 latach służby,

- wyjątkową rolę społeczną - służbę w organizacji zaufania społecznego,

- nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe, tzw. „mundurówka”

- wysoki poziom nauczania w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej,

- możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz perspektywę rozwoju zawodowego i uzyskanie stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem,

- bardzo szeroki katalog specjalizacji.

Osoba, która pragnie wstąpić w szeregi funkcjonariuszy Straży Granicznej musi być obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie, matura nie jest wymagana. Ważne by posiadała odpowiednią wiedzę ogólną, zdolność fizyczną i psychiczną do służby.

Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowie kwalifikacyjnej, testach psychologicznych, badaniu psychosomatycznym, testu z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy SG kierowany jest na szkolenia do jednego z Ośrodków szkolenia Straży Granicznej. W tym czasie nie jest skoszarowany na stałe. W trakcie weekendów może odwiedzać swoją rodzinę. 

MIK, zdjęcia i wideo: materiały prasowe SG


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama