Udany finisz KKS-u. Kaliski trzecioligowiec pokonał Pogoń (ZDJĘCIA i WIDEO)

KKS przeważał nad czwartoligową Pogonią Nowe Skalmierzyce, ale niewiele brakowało, by to rywale schodzili z boiska przy Wale Matejki w roli zwycięzców. W samej końcówce kaliszanie trafili jednak dwukrotnie i to oni w środowym sparingu zanotowali wygraną.

Gdyby nie barwy strojów, można było mieć wątpliwości, który zespół jest tym kaliskim. Trzon zespołu Pogoni tworzą bowiem zawodnicy związani wcześniej z KKS-em bądź Calisią. Wystarczy wymienić Marcina Lisa, Piotra Józefiaka, Daniela Armatysa, Przemysława Balcerzaka i Adama Majewskiego. Dla tego ostatniego środowy sparing zakończył się już po 20. minutach w dramatycznych okolicznościach. Młody napastnik niefortunnie zderzył się z bramkarzem gospodarzy i bezwładnie padł na murawę. Konieczna była interwencja pogotowia i transport ambulansem do szpitala. Mecz został przerwany na około 25. minut.

Trzecioligowiec z Kalisza przeważał, był częściej w posiadaniu piłki, ale nie miało to przełożenia na wynik. W końcówce pierwszej połowy mógł objąć prowadzenie, bo Andrzej Trubeha uciekł obrońcom i gdyby nie ratunkowy faul Lisa, znalazłby się w sytuacji sam na sam z golkiperem.

Na bramki trzeba było poczekać do końcowych fragmentów rywalizacji. Dość nieoczekiwanie jako pierwsi trafili goście. W 73. minucie lewą stroną pomknął Kacper Majerz i to on strzałem w długi róg dał swojej drużynie chwile radości. Niespodzianki jednak nie było. KKS-owi wystarczyły trzy minuty, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 86. minucie ładnym uderzeniem z linii „szesnastki” popisał się jeden z czterech testowanych w środę zawodników, a potem płaską centrę aktywnego w drugiej połowie Mateusza Żebrowskiego pewnie wykorzystał Andrzej Trubeha.

Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka było to drugie sparingowe zwycięstwo w trwającym okresie przygotowawczym. Kolejną grę kontrolną rozegrają oni w najbliższą sobotę. W Toruniu o 14:00 zmierzą się z drugoligową Elaną.

(mso), wideo: Norbert Gałązka

***

KKS Kalisz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:1 (0:0)
zawodnik testowany 86, Andrzej Trubeha 89 – Kacper Majerz 73

KKS: Burta (46 zawodnik testowany) – Ślesicki (zawodnik testowany), Gawlik (Łydkowski), Górski (46 Żytko), Radzewicz – zawodnik testowany (46 Żebrowski), Borecki (46 Łuszkiewicz), Kaszuba (46 Tunkiewicz), Poliński – Stanclik (46 Kaczyński), Trubeha