Wystawa ma na celu przedstawienie różnorodności ich działań oraz wyborów twórczych. Jednym z zaprezentowanych zagadnień jest tworzenie reprodukcji, a więc refleksja nad dziełem samym w sobie, kwestią oryginalności, kopiowania i warsztatu. Inny zilustrowany temat to akt, wprowadzony w świat oniryczny czy też przestrzeń idealnego piękna. Podobny w treści, a jednak zupełnie odmienny w formie, jest motyw ilustracji dla dzieci, różniący się m.in. odbiorcą. Oprócz tego będziemy mogli poznać fascynację autorów modą, kobietą i aparatem cyfrowym.
Przedstawiają oni swoje dzieła z wielu dyscyplin artystycznych, zobaczymy m.in. fotografię, malarstwo, ilustrację. Prezentują, za pomocą różnych technik, tradycyjnych, ale i nowatorskich, własną interpretację otaczającej rzeczywistości oraz to, co najbardziej ich w niej fascynuje: dziecięcy świat, ilustrowanie poezji, piękno ludzkiego ciała czy też dzieło jako takie. Większość młodych twórców wywodzi się z tego samego środowiska artystycznego, jednak nie ma to wpływu na wybór tematu i realizację działań twórczych.
W dzisiejszej rzeczywistości artysta korzysta z mnogości inspiracji. Szeroki dostęp do wiedzy historycznej, psychologicznej czy zagadnienia popkulturowe to tylko kilka haseł, z których może on dzisiaj skorzystać.
Kawałek z tego świeżego spojrzenia możemy odkryć na wystawie zatytułowanej Moje Fascynacje, która potrwa do 29 sierpnia br.
MIK za: Wieża Ciśnień
Napisz komentarz
Komentarze