Dwa oblicza Energi MKS. Gwardia wyszarpała zwycięstwo (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energi MKS przegrali trzeci mecz z rzędu, choć sobotnie spotkanie z Gwardią Opole mogli kończyć w zdecydowanie lepszych nastrojach. Znakomita pierwsza połowa nie wystarczyła jednak do wywalczenia punktów.

Podopieczni Patrika Liljestranda pokazali w sobotę dwa oblicza. To lepsze w pierwszej połowie, w której zdominowali przeciwnika, grali skutecznie, unikali prostych błędów, a Mikołaj Krekora wybronił niemal połowę rzutów rywali. Taki MKS po prostu chce się oglądać. Po powrocie z szatni wróciły jednak koszmary z poprzednich potyczek. Na bramkę gospodarze czekali aż siedem minut, a kolejne trafienia notowali z wielkim trudem. W obronie też popełniali błędy, a w końcówce znów brakowało chłodnej głowy. W efekcie to opolanie wyjechali z Kalisza z kompletem punktów.

Po końcowej syrenie kaliszanie odczuwali spory niedosyt. I trudno o inne odczucia, kiedy prowadzi się z rywalem niemal przez cały mecz, a mimo to przegrywa. Gwardia na pierwsze w sobotnim starciu prowadzenie wyszła dopiero w 56. minucie (24:25). Dwie minuty później miejscowi mogli je odzyskać, ale rzucający z linii siódmego metra Michał Drej przegrał pojedynek z Adamem Malcherem. O wygranej gości przesądziła pewna ręka najskuteczniejszego strzelca PGNiG Superligi, Patryka Mauera, który zanotował w sobotę dziewięć trafień.

MKS nie przełamał złej serii i przegrał trzeci mecz z rzędu. Za tydzień wybierze się do Kielc, a tam przerwać niekorzystną passę będzie niesamowicie trudno.