Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PWSZ będzie kształcić specjalistyczny personel medyczny

8 lekarzy ma pracować w Ośrodku Radioterapii w Kaliszu. Obok nich cała grupa personelu medycznego, który zadba o leczenie i diagnostykę chorych na raka. Tych specjalistów chce kształcić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu. Od lat najlepsza tego typu uczelnia w kraju już złożyła odpowiednie dokumenty w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowy kierunek ma ruszyć w październiku przyszłego roku.
PWSZ będzie kształcić specjalistyczny personel medyczny

PWSZ chce uruchomić elektroradiologię. To nowoczesny i trudny kierunek. W kraju jest niewielu specjalistów, którzy mogą pracować w powstających ośrodkach onkologicznych. Chorych przybywa, miejsc ich leczenia również. Dlatego nowy kierunek ma wypełnić lukę na rynku pracy. - Mamy zaplecze, mamy też ludzi, którzy będą przekazywać swoją wiedzę oraz miejsca, gdzie będą odbywać się praktyki – mówi  prof. ndzw. dr hab. n. med. Magdalena Pisarska-Krawczyk. - Coraz więcej ludzi ma nieszczęście, że choruje na choroby onkologiczne, zatem powstają ośrodki, ale potrzebni są też ludzie do pracy. Będziemy kształcić pracowników obsługujących sprzęt elektroniczny, elektrotechniczny czy z zakresu technika obrazowej i wszystkiego, co dotyczy promieniowania pionizującego. Będą to specjaliści z zakresu diagnostyki i terapii.

Uczelnia złożyła odpowiednie dokumenty w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Teraz czeka na zezwolenie na uruchomienie nowego kierunku. W pierwszym roku na studiach stacjonarnych będzie się kształcić 60 osób. Tyle samo na studiach niestacjonarnych. Kolejnym krokiem będzie staranie się PWSZ o uruchomienie studiów magisterskich w tym samym zakresie tak, by absolwenci z tytułem licencjata mogli kontynuować naukę w Kaliszu.

AW, zdjęcie arch. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama