Świetny Zakreta, skuteczny Kamyszek. MKS rozbił po przerwie Zagłębie! (ZDJĘCIA)

Świetne wejście Łukasza Zakrety i wyborna skuteczność Roberta Kamyszka walnie przyczyniły się do odniesienia przez Energę MKS Kalisz trzeciego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach PGNiG Superligi. W sobotę podopieczni Patrika Liljestranda po kapitalnej w ich wykonaniu drugiej połowie pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 36:27.

To najwyższe w tym sezonie zwycięstwo MKS-u, choć jeszcze na półmetku rywalizacji wynik był sprawą otwartą. Do szatni oba zespoły schodziły przy remisie 15:15, a wcześniej dość długo dwubramkową przewagę utrzymywali miedziowi. Przyjezdni po raz pierwszy objęli prowadzenie dopiero w 22. minucie po trafieniu Macieja Pilitowskiego (11:10).

O wysokiej wygranej kaliszan zadecydowała kapitalna w ich wykonaniu druga połowa. Sygnał do ataku wysłał Robert Kamyszek, wybrany później MVP meczu. Na dziewięć prób wykorzystał osiem. To po jego rzutach z drugiej linii MKS odskoczył w 37. minucie na 21:18 i całkowicie zdominował zawody. Na kwadrans przed końcem goście z Kalisza wykorzystali grę w przewadze i prowadzili już 26:20. Rywale próbowali odrabiać straty, ale na ich drodze stawał świetnie dysponowany Łukasz Zakreta, który wszedł na parkiet po przerwie. Kaliski golkiper bronił ze znakomitą skutecznością 50 procent. Jego interwencje nakręcały kolegów z pola, którzy w ataku byli nie do zatrzymania. W efekcie podopieczni Patrika Liljestranda zwyciężyli okazale 36:27.

W Lubinie kaliska siódemka zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo. Dzięki temu umocniła się na szóstej lokacie w tabeli PGNiG Superligi. W 11 meczach zgromadziła 18 punktów.

Michał Sobczak, fot. biuro prasowe MKS Zagłębie Lubin

***

MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz 27:36 (15:15)

Zagłębie: Bartosik, Schodowski – Chychykalo 6, Drobiecki 5, Hajnos 3, Kupiec 3, Stankiewicz 3, Tokaj 3, Gębala 2, Marciniak 1, Pietruszko 1, Adamski, Bogacz, Mrozowicz, Pawlaczyk, Sroczyk.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/2.

Energa MKS: Krekora, Zakreta 1, Liljestrand – Kamyszek 8, M. Pilitowski 7, Szpera 5, K. Pilitowski 4, Drej 4, Gąsiorek 2, Krycki 2, Galewski 1, Klopsteg 1, Misiejuk 1, Bożek.
Kary: 10. min. Czerwona kartka: Konrad Pilitowski (50. min, gradacja kar). Rzuty karne: 4/5.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie) i Piotr Wojdyr (Gdańsk)