Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W blasku epoki. Spacer wśród imponujących iluminacji alejkami dobrzyckiego parku

Znowu przechadzają się po parku. W parach, rozmawiając o najważniejszych wydarzeniach epoki i samotnie podziwiając piękno ogrodu. Postacie dawnych właścicieli, a może bywających u nich w latach świetności gości powróciły do dobrzyckiego parku. Specjalna iluminacja to niespodzianka z okazji jubileuszu oddania do użytku zespołu pałacowo-parkowego miłośnikom historii, sztuki, czy przyrody. W Dobrzycy wszystko się przenika.

Przez lata niszczał. I czekał na dobre czasy. Takie nadeszły. Remonty, renowacje, odtwarzanie każdego szczegółu pałacu i parku trwało długie miesiące, a efekty tych prac zaprezentowano 14 lutego 2005 roku. Od samego początku działalności pracownicy dobrzyckiego muzeum stoją na straży dziedzictwa kulturowego, zapisanego w murach klasycystycznego pałacu oraz w dawnym ogrodzie angielskim. Ostatnich piętnaście lat to wystawy, wydawnictwa, lekcje muzealne czy wydarzenia kulturalne popularyzujące historię zespołu pałacowo-parkowego oraz tradycję i kulturę polskiego dworu.

A każda rocznica otwarcia dla zwiedzających Muzeum Ziemiaństwa ma specjalną oprawę. W tym roku to wystawa świetlna „W blasku epoki”. W parku pojawiły się specjalne, ponad czterometrowe świetliste postacie w strojach z epoki. - Imponujących rozmiarów dekoracje świetlne, nawiązujące stylistyką do historii dobrzyckiego majątku, w niezwykły sposób zdobią zespół pałacowo-parkowy, tworząc miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym – informuje Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. - Spacerując od głównej bramy w kierunku oranżerii, na swojej drodze możemy spotkać elegancką damę odpoczywającą przy oficynie, szarmanckiego gentelmana spoglądającego z dumą na panteon, czy rozbrykane dzieciaki bawiące się przy parkowych alejkach. Nastrojowy spacer po rozświetlonym parku to nie tylko doskonała propozycja na zimowe wieczory zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale również jedyna możliwość odbycia niezwykłej podróży do czasów, kiedy w dobrzyckiej rezydencji mieszkali dawni właściciele.

Wystawa jest jedyną taką w Wielkopolsce. Można ją oglądać do końca lutego, codziennie od zapadnięcie zmroku do godziny 22:00. Wstęp do parku jest bezpłatny.

Oprócz czterech postaci na osi widokowej znajduje się również specjalna foto-ramka, którą Muzeum zachęca do wspólnych zdjęć z pałacem - perełką polskiej architektury.

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą aparat!

AW, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 33 km/h

Reklama