Targi poznańskie słyną przede wszystkim z promowania polskiego krawiectwa i młodych projektantów. Nie brakowało jednak na nich wystawców z zagranicy. Dla wielu z nich coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać zrównoważone krawiectwo i wykorzystywanie ekologicznych materiałów do produkcji odzieży z zachowaniem etycznych zasad, co w nowoczesnym kształceniu przyszłych zawodowów zaczyna odgrywać dużą rolę. - Nasi podopieczni od wielu lat biorą udział w targach modowych. Szczególnie zainteresowane są osoby, które uczą się w naszej placówce krawiectwa. Dla nich jest to świetna okazja do podejrzenia pracy i metod działania osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się modą. Stanowią dla nich również inspirację przy tworzeniu własnych projektów odzieżowych - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
Rynek odzieżowy w Polsce i Europie nie zaskakuje doskonałą jakością, oryginalnością i trwałością wyprodukowanej konfekcji, na co coraz częściej narzekają klienci. I zaczynają doceniać krawictwo indywidualne. - Odzież produkowana masowo ze słabej jakości materiałów dla wielu osób przestaje być atrakcyjna. Często wymaga też przeróbek, dlatego zaczynają szukać innych możliwości. Branża krawiecka zaczyna więc wracać do łask. Osoby, które potrafią szyć, a dodatkowo stoi za nimi fachowa wiedza, zdobyta w szkole pod okiem wykwalifikowanej kadry, nie narzekają na brak pracy i szybko ją znajdują po ukończeniu szkoły - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.
W Centrum Kształcenia i Wychowania, w zawodzie krawiec młodzież uczy się od blisko 26 lat, czyli od momentu powstania placówki. Do swojej dyspozycji ma profesjonalnie przygotowane warsztaty, w których zdobywa fach pod okiem instruktorów nauki zawodu.
AW, CKiW OHP
Napisz komentarz
Komentarze