3:0 z Hongkongiem. Polscy tenisiści wywalczyli w Kaliszu awans do Grupy Światowej II Pucharu Davisa

Trzy mecze wystarczyły do rozstrzygnięcia meczu Polska – Hongkong, którego stawką był awans do Grupy Światowej II Pucharu Davisa. W sobotę decydujące spotkanie w kaliskiej Arenie wygrali polscy debliści.

Po pierwszym dniu rozgrywanej w Kaliszu imprezy dowodzeni przez kapitana Mariusza Fyrstenberga biało-czerwoni prowadzili z rywalami z Azji 2:0. Punkty w piątkowych grach pojedynczych zdobyli Kacper Żuk, który swojego rywala pokonał w dwóch setach, oraz Jerzy Janowicz, który wygrał po trzech zaciętych partiach. Udane otwarcie meczu sprawiło, że do rozstrzygnięcia rywalizacji z Hongkongiem polskim tenisistom brakowało już tylko jednego zwycięstwa.

Kropkę nad „i” postawili w sobotę debliści Szymon Walków i Jan Zieliński. Obaj, podobnie jak wspomniany Żuk, debiutowali w daviscupowych rozgrywkach i podobnie jak ich młodszy kolega będą ten debiut miło wspominać. Parę Pak Long Yeung i Hong Kit Wong pokonali w trzech setach – 6:3, 6:7, 6:3, pieczętując triumf polskiej reprezentacji. Spotkanie mogło trwać krócej, bo w drugiej odsłonie gospodarze mieli dwa meczbole, ale żadnego nie wykorzystali, stąd o wyniku decydowała trzecia partia.

Wygrana z Hongkongiem 3:0 zapewniła polskim tenisistom awans do Grupy Światowej II Pucharu Davisa. We wrześniu biało-czerwoni zagrają o prawo gry w barażu o Grupę Światową I.